JAB Kultúra

Druhý januárový týždeň v Spišskej? Novoročný koncert aj cyklistické preteky na snehu

Aj druhý januárový týždeň prinesie zo sebou viaceré podujatia. Vychutnať si môžete film, divadlo, ale aj netradičné preteky cyklistov na snehu.

Ilustračný obrázok k článku Druhý januárový týždeň v Spišskej? Novoročný koncert aj cyklistické preteky na snehu
Zdroj: Dnes24.sk

Filmový klub / Kým nás svadba nerozdelí

7. januára 2020 o 19:00 hod., kino Mier

Keď organizujete dokonale premyslenú, luxusnú svadbu na francúzskom zámočku zo 17. storočia, úplne si to hovorí o nejaký prúser. Profesionálna svadobná agentúra má na nezdary celých 24 hodín a za tie sa toho môže stať naozaj veľa. Zvlášť keď šéf agentúry z priateľstva zamestná vlezlého fotografa, ktorého skôr než fotenie zaujíma svadobné pohostenie, nájde záskok za kapelu, pre ktorý je „decentná zábava“ neznámym pojmom, a ženíchove polnočné prekvapenie definitívne zmení celú svadbu v grotesku.

Novoročný koncert Cantus Villa Nova

9. januára 2020 o 18:00 hod., Koncertná sieň Reduty

Miešaný spevácky zbor Cantus Villa Nova pripravil pre všetkých priaznivcov zborového a operného spevu Novoročný koncert PF 2020. Okrem hostiteľov vystúpia aj hostia: Alena Kropáčková – mezzosoprán, Marián Lukáč – barytón, Štátne divadlo Košice a Júlia Grejtáková – klavírny sprievod.

Špindl 2

9. a 10. januára 2020 o 19:00 hod., kino Mier

Silvia je úspešná lekárka a verí, že konečne našla recept aj na šťastný vzťah. Renáta je manželka známeho spisovateľa, vo svojich kruhoch dodáva ďalším ženám odvahu a silu k lepšiemu životu, ale v jej vlastnom živote jeden osudový prvok chýba. Herečka a tanečnica Eliška stojí na začiatku dobre rozbehnutej kariéry, ale komplikuje sa jej vzťah s priateľom – muzikantom. A chlapi z horskej služby sú vždy pripravení pomôcť. Kde inde by sa mohli všetky príbehy pretnúť a vyriešiť ako v zasneženom Špindli?

Life kouč

10. januára 2020 o 19:00 hod., divadlo Kontra

Komédia Nicka Reeda je Pygmalion 21. storočia. Tejto generácie, ktorej nepostrádateľnou vecou je najnovší model mobilu. Colin stojí pred ťažkou úlohou spraviť z mladej naivky úspešnú ženu. Ale v dnešnej dobe sú vzormi manažéri a manažérky firiem a časťou novodobej etikety, ktorú sa Wendy musí naučiť, sú asertivita, určenie si cieľov a zdravý egoizmus.

Cyklistické preteky na snehu

11. januára 2020 od 12:00 hod., letisko

Milovníci cyklistiky si prídu na svoje aj v zime. V sobotu sa totižto chystá druhý ročník cyklistických pretekov na snehu, ktoré sa budú konať na letisku v Spišskej Novej Vsi. Súťažiaci budú rozdelení do niekoľkých kategórií podľa veku čomu budú zodpovedať aj okruhy preteku. Vyhlásenie víťazov jednotlivých kategórií bude hneď po skončení súťaže.

KineDok: Bratia

11. januára 2020 o 18:00 hod., Čajovňa Alchýmka

Režisérka Aslaug Holm v priebehu 8 rokov zachytáva svojich dvoch synov. Všíma si ich vzájomný vzťah, rozdielne povahy a tiež situácie kedy potrebujú byť niekym iným ako dobrým bratom alebo milujúcim synom. Ako by vyzeral film o vašom detstve?

Davey by to tak chcel

11. januára 2020 o 19:00 hod., Divadlo Kontra

Čierna komédia o dvoch opatrovateľkách, ktoré vedia odolať všetkému, okrem pokušeniu a malých rozhodnutiach, ktoré majú veľké následky. Prvé uvedenie na Slovensku od autorky mega úspešného titulu „Kamene vo vreckách“, ktorý sa hral v Kontre viac ako 10 rokov.

Veľké želanie

12. januára 2020 o 17:00 hod., kino Mier

V malom mexickom mestečku Santa Clara, kde sa duchovia vracajú raz ročne na Deň mŕtvych, žije šestnásťročná Salma, ktorá nikdy nepoznala svojich rodičov. Keď sa na nich pýta, dostáva stále tú istú odpoveď – že ju jej rodičia opustili. Salma, ktorá nechce tomuto uveriť, hľadá odpoveď na tento fakt, neprestáva pátrať po odpovedi, a hľadá aj informácie, ktoré by jej priblížili identitu jej rodičov.

V priloženej galérii si môžete pozrieť aj novoročný ohňostroj pred Radnicou, ako aj polnočné ohňostroje na sídlisku Západ.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zachytené objektívom: Ohňostroj pred Radnicou aj na sídlisku Západ
22
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie