Prezidentské voľby

Druhé kolo prezidentských volieb: Takáto účasť bola zaznamenaná v Spišskej

Tak a je to za nami. Prebehlo druhé kolo prezidentských volieb a volilo sa samozrejme aj v našom meste. Aká ale bola v Spišskej Novej Vsi účasť?

Zdroj: Dnes24.sk

Víťazka druhého kola prezidentských volieb na Slovensku Zuzana Čaputová získala 1 056 582 a druhý kandidát, ktorým bol Maroš Šefčovič 752 403 platných hlasov. A aká bola celoslovenská volebná účasť? Tá dosiahla 41,79 %. Oproti prvému kolu je to pokles, keďže toho sa zúčastnilo 48,74 percenta voličov.

Ďalej sa ale zamerajme na volebnú účasť v Spišskej Novej Vsi. Tá v druhom kole prezidentských volieb dosiahla 42,30 %, čo znamená, že k volebným urnám prišlo 12 178 voličov.

V porovnaní s prvým kolom to znamená, ale pokles, keďže v tom bola v Spišskej Novej Vsi zaznamenaná účasť 49,40 %.

Ak sa pozrieme na celý Spišskonovoveský okres, volebná účasť v ňom predstavuje 35,60 %, čo je teda pod celoslovenským priemerom.

Pre porovnanie vám ešte prinášame zopár čísiel volebnej účasti z nášho kraja. V celom Košickom kraji prišlo v druhom kole k urnám 219 513 voličov, čo predstavuje 35,53 % účasť. Najvyššia volebná účasť v rámci kraja bola v územnom obvode Košice (42,76 %) a najnižšia v obvode Trebišov (27,62 %).

Vo videu si môžete pozrieť, čo po voľbách povedala budúca hlava štátu Zuzana Čaputová.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

V OBRAZOCH: Víťazka prezidentských volieb Zuzana Čaputová
14
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie