Domácnosti v Spišskej Novej Vsi budú navštevovať opytovatelia: Na TOTO sa zamerajú

Naše mesto bolo vybrané prostredníctvom Štatistického úradu do zaujímavého zisťovania. Tu sú podrobnejšie informácie.

Ilustračný obrázok k článku Domácnosti v Spišskej Novej Vsi budú navštevovať opytovatelia: Na TOTO sa zamerajú
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Spišská Nová Ves bola vybraná prostredníctvom Štatistického úradu SR do realizácie Zisťovania o príjmoch a životných podmienkach domácností (EU SILC) v rámci projektu európskych štatistických zisťovaní.

Zisťovanie sa uskutoční od 4. februára do 28. júna 2019.

Svojím obsahom a zameraním nadväzuje na predchádzajúce zisťovania, ktoré boli uskutočnené v domácnostiach už v rokoch 2005 až 2018 (EU SILC 2005 – 2018). Realizáciou zisťovania sa získava harmonizovaný zdroj údajov o príjmoch, úrovni a štruktúre chudoby v krajinách Európskej únie. To umožňuje z dlhodobého hľadiska nielen analyzovanie životnej úrovne domácností na Slovensku, ale i medzinárodné porovnávanie Slovenska v rámci Európskej únie. Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2019 vybraných viac ako 350 obcí a do zisťovania je zaradených 6 760 domácností.

Vo vyššie uvedenom období vybrané domácnosti navštívi pracovník poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach osobitným poverením. „Všetky informácie a názory, ktoré budú v rámci zisťovania poskytnuté, sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky. Za ochranu dôverných aj osobných údajov zodpovedá Štatistický úrad Slovenskej republiky,“ uvádza sa na webovej stránke mesta.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Novovešťania majú aj rôzne záľuby. Jednu pozoruhodnú zbierku nájdete aj v priloženej galérii.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk