Jana Buvalová Krimi

Dôležité info, ktoré by vás malo zaujímať: Kedy si dať v okrese pozor na policajtov?

Vodiči, zbystrite pozornosť! Muži zákona opäť vyrážajú na cesty, aby si posvietili na dodržovanie dopravných predpisov. Tentoraz sa chystajú pozrieť na to, ako dodržiavajú predpisy vodiči práve z nášho okresu.

Ilustračný obrázok k článku Dôležité info, ktoré by vás malo zaujímať: Kedy si dať v okrese pozor na policajtov?
Zdroj: Dnes24.sk

Kontrola objektívnej zodpovednosti v Spišskej Novej Vsi a okolí prebehne už v túto stredu. „Vodiči sa tak môžu pripraviť na to, že možno nebudú zastavení priamo na ceste pri porušení zákona, ale že im príde zásielka domov,“ informovala Košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Ako ďalej doplnila hovorkyňa kontroly objektívnej zodpovednosti v obmedzenej miere bude prebiehať aj zajtra v okrese Košiče a vo štvrtok v okrese Michalovce. „Hlavným cieľom väčšieho počtu policajných hliadok je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a znížiť nehodovosť na cestách Aj napriek vykonávaným pravidelným kontrolám sa nájdu vodiči, ktorý jazdia pod vplyvom alkoholu,“ doplnila Mésarová.

Čerstvým príkladom je 31-ročný vodič z Kurimian, ktorého v piatok pred polnocou zastavili v obci Smižany. Pri dychovej skúške podľa polície nafúkal až 1,02 mg/l alkoholu v dychu čo je 2,13 promile. Teraz mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie