Rôzne

Dôležité dátumy pre majiteľov psov a mačiek: V Spišskej prebehne hromadné očkovanie a čipovanie

Za očkovanie proti besnote sa bude podľa slov kompetentných účtovať poplatok vo výške 7 eur. Čipovanie vyjde majiteľa na 15 eur.

Ilustračný obrázok k článku Dôležité dátumy pre majiteľov psov a mačiek: V Spišskej prebehne hromadné očkovanie a čipovanie
Zdroj: TASR

V Spišskej Novej Vsi bude už čoskoro prebiehať hromadné očkovanie psov a mačiek proti besnote. Zároveň bude prebiehať aj čipovanie, ktoré je od 1. septembra 2018 povinné. Ako informovala veterinárna klinika v Spišskej Novej Vsi, očkovanie aj čipovanie sa uskutoční v nasledovných termínoch:

  • 4. októbra 2019 od 8.00 do 16.00 vo Veterinárnej nemocnici Spišská Nová Ves, Duklianska 46 (pred sídliskom Západ I)
  • 12. októbra 2019 od 8.00 do 10.00 v Novoveskej Hute pred pohostinstvom

Ako doplnili kompetentní, za očkovanie proti besnote sa bude účtovať poplatok vo výške 7 eur. Čipovanie vyjde majiteľa na 15 eur, v ktorých je zahrnuté samotné čipovanie, ako aj evidencia do CRSZ.

„Kvôli zápisu do CRSZ je potrebné aj u čipovaných psov pri očkovaní nahlásiť rodné číslo majiteľa psa a pri adrese uviesť popisné číslo domu,“ doplnili kompetentní.

Zároveň upozorňujú chovateľov, že očkovanie proti besnote, nakoľko sa jedná o nebezpečnú nákazu so smrteľným priebehom, je povinné. Nesplnením tejto povinnosti sa majitelia psov a mačiek vystavujú riziku postihu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

V priloženej galérii si môžete pozrieť nevšedné psie plemeno, ktoré chová známy veterinár zo Spišskej.

OBRAZOM: Veterinár zo Spišskej chová psa, akého ste asi ešte ani nikdy nestretli
6
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie