JAB Rôzne

Do Spišskej ho prinesú skauti: Kedy a kde si budete môcť odpáliť Betlehemské svetlo?

Krásny symbol už onedlho dorazí opäť aj do Spišskej Novej Vsi. Betlehemské svetlo si tak budete môcť preniesť i do svojich obývačiek.

Ilustračný obrázok k článku Do Spišskej ho prinesú skauti: Kedy a kde si budete môcť odpáliť Betlehemské svetlo?
Zdroj: TASR

Už po tridsiatykrát priniesli uplynulý víkend skauti na Slovensko Betlehemské svetlo a zabezpečia taktiež jeho rozvoz naprieč krajinou.

Dorazí vlakom

Počas posledného predvianočného víkendu, v sobotu 21. decembra, už od skorého rána ho budú skautské posádky roznášať vlakmi. Doručia ho do viac ako 330 miest a obcí. Informoval o tom Slovenský skauting.

Do Spišskej Novej Vsi dorazí Betlehemské svetlo vlakom R 605 Dargov  o 14:57 hod. Odpáliť si plamienok tak môžete doraziť aj priamo na vlakovú stanicu 21. decembra.

Avšak ak tento čas nestihnite ďalšia možnosť bude počas Štedrého dňa 24. decembra na viacerých miestach v Spišskej Novej Vsi . Konkrétne v Kostole Panny Márie Fatimskej po sv. omši od 8:00 do 11:00 hod. Vo Svätyni Božieho Milosrdenstva od 9:00 do 10:00 hod. a v Kostole sv. Cyrila a Metoda od 11:00 do 12:00 hod.

Symbol nádeje

Táto tradícia vznikla v Európe už v roku 1099, v období krížových výprav. Jeden člen výpravy, mladý muž z talianskeho mesta Florencia, sľúbil, že ak prežije výpravu, prinesie domov plamienok z „večného“ svetla, ktoré horí v Betleheme.

Svoj sľub dodržal a na Vianoce v roku 1099 sa vrátil do Florencie so zapálenou sviecou, ktorej plamienok pochádzal z Betlehema. Sviecu umiestnili v kostole a odtiaľ si ostatní obyvatelia Florencie brali svetlo do svojich domovov. Betlehemské svetlo sa tak stalo symbolom nádeje, lásky a porozumenia.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Videli ste? Počas Vianočného trhu sa konal aj vianočný videomapping. Kliknite na galériu.

Zachytené objektívom: Vianočný videomapping aj lampiónový sprievod
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie