JAB Rôzne

Deň študentstva v Spišskej? Chystá sa worshop aj debaty so zaujímavými ľuďmi

Študenti zo Spišskej Novej Vsi budú mať možnosť naučiť sa niečo nové. Pripravuje sa pre nich motivujúci deň a plno zaujímavých aktivít.

Ilustračný obrázok k článku Deň študentstva v Spišskej? Chystá sa worshop aj debaty so zaujímavými ľuďmi
Zdroj: TASR

Mladí ľudia v Spišskej Novej Vsi oslávia Deň študentstva motivačne. „Sme presvedčení o tom, že pripomínať si našu históriu je nevyhnutné a netreba zabudnúť ani na to, že pred 30 rokmi iniciátormi Nežnej revolúcie boli študenti. Študenti boli tí, ktorí sa nebáli postaviť a byť aktívni, čím následne s hercami a divadelníkmi, ktorí sa k ním pridali ako prví, inšpirovali aj ďalšie skupiny obyvateľstva," povedal predseda združenia Mladí ľudia a život v Spišskej Novej Vsi Matej Farky Farkalín

Preto sa spolu s inými mladými ľuďmi rozhodol, že na Nežnú revolúciu a Deň študentstva nebude mládež len spomínať, ale dajú študentom možnosť naučiť sa niečo nové a skúsiť ich motivovať, aby sa nebáli plniť si svoje sny a robiť svet lepším.

„Pre mladých ľudí sme pripravili skvelý Workshop zameraný na rozvoj Soft skills. V priestoroch múzea Spiša povedú profesionálni lektori workshopy na témy – kritické myslenie, prezentácia na sociálnych sieťach, leadership, komunikačné zručnosti, time manažment. Tiež sa dozvedia založiť občianske združenia a možnosti jeho financovania," priblížil.

Motivačný večer

Vo večerných hodinách pre študentov aj širokú verejnosť pripravili debaty so zaujímavými ľuďmi s úspešným príbehom pod názvom „MOTIVUJ SA“. Debatovať sa bude v Dome kultúry Mieru. Motivovať a debatovať prídu:

ZREBNÝ A FRLAJS – Slovenskí youtuberi s veľkým množstvom fanúšikov aj na sociálnych sieťach. Ich zaujímavé videá a tvorbu sledujú milióny ľudí. Dozviete sa, ako sa k takýmto výsledkom dostali, čo musia robiť, aby si fanúšikov udržali a čo všetko plánujú do budúcna.

FUZO A ČEKY- Alias Lukáš a Tomáš sú dvaja chalani zo Spiša, ktorí v dodávke prerobenej na malý bytík precestovali 40 krajín Európy. Za uplynutia 15 mesiacov a 35 000 km, spoznali nové miesta a zistili, že vo svete je plno dobrých ľudí. Príďte zistiť, čo ich k tomu motivovalo, aké krajiny či miesta ich zaujali najviac a určite nebudú chýbať ani zaujímavosti každého druhu z rôznych krajín.

MIMO A TONKA – Zakladatelia jednej z najobľúbenejších kaviarní v Spišskej Novej Vsi nám prídu porozprávať, aké boli ich začiatky, ako sa majú teraz a či ľudia v Spišskej vedia oceniť dobrú kávu.

LUKY Z NOVEJŠI – Spišská si svoju lokálnu značku určite zaslúžila. Ako tento nápad vznikol? Čo všetko musel Luky pre úspech Novejši spraviť? To sa dozviete počas sobotného večera. Novejša vo svojich rozhovoroch a vlogoch dáva priestor mladým šikovným ľuďom a my dáme priestor jej.

Celý večer spríjemní skvelá gitaristka Miška Regecová. „Týmto dňom sa chceme poďakovať všetkým, ktorí vtedy v stáli na námestiach. Tento deň by bez nich nemohol byť a my dúfame, že všetkých, ktorí prídu inšpirujeme k tomu, aby pracovali a posúvali sa vpred a hlavne sa nevzdávali, aby verili že všetko je možné," uzavrel M. Farkalín.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Videli ste? Naši najmenší oslavovali priamo v centre Spišskej. Kliknite na galériu.

OBRAZOM: Deti zo Spišskonovoveských materských  škôl oslavovali
30
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie