Jana Buvalová Kultúra

Debata s poslancami aj nákup bez peňazí: Nový týždeň v Spišskej bude pestrý

Zrelaxovať po práci, inšpirovať sa či načerpať nové vedomosti. Posledný novembrový týždeň v Spišskej prináša aj množstvo rôznych podujatí.

Ilustračný obrázok k článku Debata s poslancami aj nákup bez peňazí: Nový týždeň v Spišskej bude pestrý
Zdroj: Dnes24.sk

Kassandra

25. novembra 2019 o 20:00 hod.,Divadlo Kontra

Hosť – Despina Sarafeidou (Grécko): Kassandra – stand up tragédia v lámanej angličtine. Kassandra v červených lakovaných čižmách odhaľuje svoju Odyseu. Neohrabanou angličtinou rozpráva o našom vlastnom hľadaní zmyslu a nádeje. Slzy a smiech, sarkazmus a humor. Euripides a Bugs Bunny. Stráca sa rozdiel medzi mýtom a skutočnosťou, hercom a divákmi, priestorom a textom. One woman show, ktorá prináša jedinečný divadelný zážitok.

Filmový klub / Portrét ženy v plameňoch

26. novembra 2019 o 19:00 hod., kino Mier

Bretónsko, rok 1760. Talentovaná maliarka Marianne dostane zadanie odísť do panského domu na izolovanom ostrove a namaľovať tam svadobný portrét Héloise – mladej ženy z bohatej rodiny, ktorá na prianie svojej matky práve opustila kláštor, aby sa vydala do Milána. Héloise dohovorenému manželstvu vzdoruje tým, že odmieta maľbu portrétu. Marianne preto hrá rolu najatej spoločníčky a maľuje svoj objekt po večeroch spamäti. Medzi oboma ženami postupne rastie vzájomná príťažlivosť umocnení blížiacim sa koncom slobody.

Dvojníci – menovci z prírody

27. novembra 2019 o 10:00 hod., Múzeum Spiša

Vďaka zaujímavej výstave spoznáte dvojníkov z ríše húb, rastlín a živočíchov s rovnakým pomenovaním alebo základom slova. Príkladom je kamzík vrchovský tatranský, ktorého obľúbenou potravou je kamzičník rakúsky.

Na kávu s poslancami

28. novembra 2019 o 17:30, Kaviareň Mlynček

Historicky prvá verejná debata s poslancami mestského zastupiteľstva. Len ak budeme vzájomne komunikovať, dokážeme veci meniť k lepšiemu.

Cestovateľský festival – Cestou necestou

28. novembra 2019 o 18:00 hod., Kino Mier

Cestovateľský festival Cestou necestou opäť v Kine Mier v Spišskej Novej Vsi. Pripomenieme si smutné udalosti z ukrajinského Černobyľu a navštívime aj krásy Kyjeva. Rado nám porozpráva o tom, ako si deväť mesiacov zarábal na ceste od Aljašky až po Mexiko pouličným spevom a dokonca nám zahrá aj pesničky, ktoré na tejto ceste vznikli.

Tárajko a Popletajka: Veľká 5

29. november 2019 o 16:30 hod., Kino Mier

Tárajko a Popletajka vám predstavia rozprávkový film pre deti, s názvom Veľká Päťka. Rozprávka Veľká 5 je dobrodružná cesta piatich hrdinov, ktorí v sprievode Tárajka a Popletajky putujú k Čarovnému stromu. A prečo je strom čarovný? Vie totiž rozprávať neobyčajnou rečou, rečou duše, ktorá rozochveje srdcia a ukáže deťom, akú v sebe ukrývajú ohromnú silu.

Škriepky na korze

29. novembra 2019 o 19:00 hod.,Spišské divadlo

Skvelá komédia korenená talianskym temperamentom. Komediálny príbeh z prostredia rybárskeho mestečka Chioggia, kde nie je núdza o šťavnaté susedské zvady, mužskú i ženskú žiarlivosť, ale aj o hromadu lásky.

Zóna bez peňazí

30. novembra 2019 od 10:00hod., Centrum voľného času

Je vám ľúto zbaviť sa vecí, ktoré sú stále v dobrom stave, no vy sami ich už nepotrebujete? Môžete nimi potešiť niekoho druhého a zároveň si sami spraviť radosť inými vecami. A to všetko bez peňazí.

Lekárom proti svojej vôli

30. novembra 2019 o 19:00hod., Spišské divadlo

Hlavný hrdina Sganarelle, pod hrozbou ďalšej bitky, musí predstierať, že je lekárom, ktorý dokáže vyliečiť každú chorobu. Má vyliečiť dcéru pána Géronteho, ktorá zrazu onemela, ale to len z toho dôvodu, že ju otec chce vydať proti jej vôli. Potom, čo sa mu chce Géronte štedro odmeniť, sa mu toto povolanie zapáči a chce zostať lekárom už navždy…

Palculienka

1. decembra 2019 o 16:00 hod., Spišské divadlo

Jedna z najkrajších rozprávok od svetoznámeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena, je príbehom maličkej dievčinky, ktorá sa zrodila z kvetu. Palculienka – jemná a krehká bytosť, sa v novom a veľkom svete cíti stratená. Podobne, ako sa cítia aj malé deti, vo svete dospelých. Dievčinku Palculienku mnohé láka a všetko by rada spoznala. Lenže svet nie je len hrejivé slnko, voňavé kvety a veselé tancovanie. Na naivné stvorenia tam číha veľa nástrah. Ako dopadne putovanie Palculienky za šťastím? Dozviete sa, keď nazriete za oponu Spišského divadla.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Košický župan ocenil aj študentov Spišskej. Kliknite na galériu.

Košický župan ocenil aj spišskonovoveských študentov
4
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie