Čo zaujímavé zažiť v Spišskej v sobotu a nedeľu? Nechajte sa inšpirovať

Aj počas tohto víkendu sa budú v našom meste konať rôzne podujatia. Vybrali sme pre vás tie, ktoré naša redakcia radí zažiť.

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku Čo zaujímavé zažiť v Spišskej v sobotu a nedeľu? Nechajte sa inšpirovať
Zdroj: Dnes24.sk

27. Vianočný trh

Do 10. decembra 2017, Letná ulica

Aj cez víkend si obyvatelia i návštevníci mesta môžu užiť nefalšovanú predsviatočnú atmosféru na tradičnom Vianočnom trhu, ktorý odštartoval už v piatok.

Kvízovanie

9. decembra 2017 o 18:00, čajovňa Alchýmka

Zábavné kvízové súťaženie v tímoch (2–4 hráči ) v štyroch kolách – obrázkové, hudobné, tipovacie a vedomostné kolo. Víťazi si odnesú milé malé ceny. V sobotu podvečer sa môžete zabaviť i zmúdrieť.

Zuzanka a pán Odilo

10. decembra 2017 o 16:00, podkrovie Domu Matice slovenskej

Nedeľné popoludnie bude patriť opäť tým najmenším. Bábkové divadlo spod Spišského hradu si pripravilo pre deti príbeh dievčatka, na ktoré rodičia nemajú čas a vďaka škriatkovi z mobilu sa dostáva do sveta plného fantázie. Po predstavení bude pripravený animačný program.

Vianočný benefičný večer

10. decembra 2017 o 17:00, kaviareň eLAra

Stráviť príjemný podvečer a zároveň pomôcť môžete v nedeľu v kaviarni eLAra. Spoločnosť pre pomoc ľuďom s autizmom (SPOSA) pripravila pekný večer v spoločnosti skvelého hudobníka Slavomíra Rakytu.

Mikulášsky koncert

10. decembra 2017 o 17:00, koncertná sieň Reduty

Miešaný spevácky zbor mesta Spišská Nová Ves Cantus Villa Nova pripravil pre milovníkov a priaznivcov zborového spevu v druhú adventnú nedeľu vianočný koncert. Spolúčinkujú: Mgr. Michaela Kukurová, ArtD.- soprán (Banská Bystrica) OMNIA, Fakultný miešaný spevácky zbor Žilinskej univerzity.

Verejné korčuľovanie

10. decembra 2017 o 17:30, Zimný štadión

Máte radi aktívny oddych a zimné športy? Nedeľný podvečer môžete stráviť aj na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Na svoje si prídu všetci priaznivci korčuľovania.

Liečiteľ

10. decembra 2017 o 19:00, Divadlo Kontra

Divadlo Kontra uvedie v nedeľu divadelnú lahôdku – novú premiéru najuznávanejšieho súčasného írskeho autora. Vychutnať si môžete fascinujúcu hru o hľadaní istoty, strate a nádeji s názvom Liečiteľ, ktorého talent je jeho prekliatím i požehnaním.

Charleyho teta

10. decembra 2017 o 19:00, Spišské divadlo

Jack a Charley kvôli láske ku Kitty a Amy sú ochotní urobiť čokoľvek. Keď bohatá Charleyho teta odloží návštevu u svojho synovca, tak im napadne nájsť za ňu náhradu. Komické situácie plné humoru, pesničky, príbeh plný nečakaných zvratov, to všetko zabáva divákov od začiatku až do konca. Najslávnejšia a najhranejšia anglická komédiu si môžete pozrieť na doskách Spišského divadla v nedeľu večer.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame