Krimi

Čo stihli zistiť policajti v kraji za jedno popoludnie? 145 priestupkov, zhabali aj štyri vodičáky

Na území Košického kraja prebehla v utorok popoludní dopravná akcia. Policajti zistili 145 priestupkov, zadržali štyri vodičáky. Jeden cyklista jazdil pod vplyvom alkoholu...

Ilustračný obrázok k článku Čo stihli zistiť policajti v kraji za jedno popoludnie? 145 priestupkov, zhabali aj štyri vodičáky
Zdroj: TASR

„Policajti počas štyroch hodín zistili celkom 145 priestupkov, z tohto počtu riešili 122 priestupkov v blokovom konaní, napomenutím vybavili 19 priestupkov a 4 oznámili na príslušný dopravný inšpektorát,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva policajného zboru Alexander Szabó a ako ďalej doplnil, u nemotorových účastníkov zistili 9 priestupkov, keď pravidlá porušili šiesti cyklisti a traja chodci.

„U vodičov požite alkoholu nebolo zistené, avšak u jedného cyklistu bol výsledok pozitívny. Rýchlosť prekročilo až 70 vodičov,“ upozornil Szabó. Počas kontroly policajti zadržali aj 4 vodičské preukazy.

Akcia sa zamerala na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky nemotorovými účastníkmi, používanie reflexných prvkov alebo reflexného oblečenia za zníženej viditeľnosti cyklistami a chodcami, povinností vodičov voči chodcom a naopak, najmä v blízkosti priechodov pre chodcov, škôl, zastávok MHD, na parkoviskách a parkoch. Cieľom je znížiť úmrtia a nehody na našich cestách.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie