Kultúra

Chcete si v Spišskej a okolí dopriať pekné zážitky? Odhaľujeme tohtotýždňové lákadlá!

Máte v pláne si v Spišskej Novej Vsi a okolí dopriať počas tohto týždňa pekné zážitky? Môžu vám v tom pomôcť i tieto akcie, ktoré radíme zažiť...

Ilustračný obrázok k článku Chcete si v Spišskej a okolí dopriať pekné zážitky? Odhaľujeme tohtotýždňové lákadlá!
Zdroj: Dnes24.sk

Umenie v parku

do 31. augusta 2019, park pred Evanjelickým kostolom

Výstavu najlepších výtvarných diel a fotografií 4. ročníka súťaže Umenie v parku si môžete vychutnať počas celého augusta práve v centre mesta. V mestskom parku vystavuje svoje diela 38 neprofesio­nálnych autorov, z toho 25 výtvarníkov a 13 fotografov.

Hravá príroda

6. a 7. augusta 2019 o 14:00, Múzeum Spiša

Vzdelávací program pre deti v Múzeu Spiša bude pripravený pre záujemcov v utorok a v stredu popoludní. Deti si môžu vyskúšať prácu botanika, zoológa a geológa, získať praktické poznatky o našej prírode a vyrobiť si niečo originálne na pamiatku.

Krivoprísažník a iné balady

9. augusta 2019 o 20:00, Spišský hrad

V piatok večer si môžete vychutnať divadelné predstavenie priamo na Spišskom hrade. Divadlo Teatro Colorato predstaví o 20:00 hru s názvom Krivoprísažník a iné balady.

Večerná prehliadka kaštieľa a koncert

10. augusta 2019 o 19:00, Kaštieľ a Letohrádok Dardanely, Markušovce

Zaujímavá večerná prehliadka v kaštieli v neďalekých Markušovciach poodhalí zabudnuté príbehy z Máriássyovských panstiev. Prehliadka sa bude konať o 19:00 a 21:00 hod. O 20:00 spríjemní pobyt návštevníkov kaštieľa Koncert skupiny Slovak Tango , ktorá sa venuje interpretácii populárnej hudby 20. –50. rokov 20. storočia. Sú to piesne od hitmakerov G. Dusíka, P. Braxatorisa, D. Pálku, P. Čádyho a iných, ktoré spievali vtedajšie hviezdy ako František Krištof Veselý, Melánia Olláryová, Jozef Kuchár.

Letné kino / LOVEnie

10. augusta 2019 o 21:15, Radničné námestie

Eliška má svadbu, čaká na svoj veľký deň, ale vytúžené „ÁNO“ nakoniec nezaznie. Ženích totiž v rozhodujúcej chvíli vezme nohy na plecia a utečie priamo spred oltára. Romantické LOVEnie plné lásky skončilo totálnym fiaskom. Zdrvená nevesta má našťastie kamarátku, ktorá presne vie, čo robiť. Jej recept je jasný, Eliška potrebuje novú známosť a predovšetkým prísun sexu. Ideálne v opačnom poradí. Ona sama si milostný život užíva plnými dúškami, a preto hneď Eliške založila profil na osvedčenej zoznamke. Začína LOVEnie, odhodlaný a veľakrát zábavný lov na lásku.

Škola princezien

11. augusta 2019 od 11:00, Spišský hrad

V nedeľu si prídu na svoje na Spišskom hrade všetky dievčatá. Na nich totižto čaká škola princezien, kde sa na ne môžu na pár hodín zmeniť. Podujatie potrvá do 16:00 hod a na budúce princezné čakajú rôzne úlohy, ktoré budú musieť splniť.

Promenádne podujatia pred Redutou

11. augusta 2019 od 16:00, pódium pred Redutou

Nedeľné popoludnie bude patriť opäť podujatiam v rámci Kultúrneho leta. Divadlo na predmestí zo Spišskej Novej Vsi zahrá rozprávku s názvom Stará dievka a čert. Po rozprávke nedeľné popoludnie spestrí dychová hudba Železničiar.

V priloženej galérii sa môžete pokochať jedlami pripravenými kuchárom Braňom Michalčíkom.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Žije v Spišskej, je kuchárom a takéto jedlá vie vyčarovať na tanieri
9
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie