Boj o priamy postup do play off pokračuje: Trenčín stiahol náskok Spišskej

Až záverečné dve kolá základnej časti dajú odpoveď na otázku, kto sa bude tešiť z postupu do prvej šestky a kto pôjde do predkola.

Ilustračný obrázok k článku Boj o priamy postup do play off pokračuje: Trenčín stiahol náskok Spišskej
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hokejisti domácej Dukly Trenčín zvíťazili vo štvrtkovej dohrávke 41. kola Tipos extraligy nad HK Spišská Nová Ves 1:0. O výsledku zápasu rozhodol už v prvej dvadsaťminútovke Radoslav Tybor. Víťazný tím na lavičke viedol športový manažér Branko Radivojevič, ktorý dočasne nahradil fínskeho kormidelníka Tera Lahteräa.

Duklu stiahla v boji o šieste miesto a priamy postup do play off náskok Spišskej Novej Vsi aj Popradu na tri body. Rozhodnú tak záverečné dve kolá základnej časti.

Prvá tretina

Trenčín vstúpil do zápasu aktívne, po pol minúte hry sa domáci dostali do prečíslenia a Duda len tesne minul bránku Spišiakov. V priebehu nasledujúcich siedmich minút si vypracovali ešte dve väčšie šance, obe však zlikvidoval brankár Melicharčík. V ôsmej minúte sa do jedinej väčšej šance hostí v prvej tretine dostal Nieminen, Valenta však neprekvapil.

Hra sa následne upokojila a prvý gól padol až v 19. minúte. Tybor sa ocitol sám pred spišským brankárom a nezaváhal – 1:0. Tri sekundy pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky sa strhla potýčka, rozhodcovia vylúčili do konca zápasu spišskonovoveského útočníka Branislava Rapáča.

Druhá a tretia tretina

Duda bol aj pri prvej gólovej šanci Trenčína v úvode druhej tretiny, puk posunul Mahbodovi, ktorý však minul bránku. Na druhej strane neskôr nepremenil vyloženú šancu pri prečíslení troch na jedného Podlipnik.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

O chvíľu neskôr hostia zavreli súpera v obrannej tretine, vyrovnať mohol dvakrát Salituro, Kanaďan najskôr trafil bočnú sieť a potom mieril privysoko. Po 40 minútach tak Dukla stále viedla 1:0.

Záverečná časť duelu prebehla v poslabšom tempe, oba tímy sa síce dostali do šancí v prvých minútach no obaja gólmani pokračovali v kvalitnom výkone. Sto sekúnd pred koncom mohol ešte zvýšiť Jakub Minárik, bekhendový pokus mu však nevyšiel.

Mohlo by vás zaujímať

Sumár

Dukla Trenčín – HK Spišská Nová Ves 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 19. Tybor (Kudla). Rozhodovali: Baluška, Konc st. – Knižka, Konc ml., vylúčení: 6:2 na 2 min., navyše Rapáč (Spišská Nová Ves) 5+DKZ za bitku, presilovky a oslabenia 0:0, 626 divákov.
Trenčín: Valent – Lemcke, Kudla, Chovan, Urban, Chromiak, Starosta, Stránský, Pobežal – Tybor, Mahbod, Duda – Berisha, Sojčík, Valach – Minárik, Švec, Honzek, – Krajčovič, Rehuš, Gaťár
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Malina, Atwal, Ouellet-Beaudry, Podlipnik, Česánek, Ordzovenský, Chatrnúch – Nieminen, Vrábeľ, Salituro – Rapáč, Kuru, Giľák – Hamráček, Ahström, Štrauch – Džugan, Vartovník

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.