Basketbal

Spišskonovoveskí basketbalisti si už v druhom kole pripísali prvé extraligové víťazstvo. Cez víkend im to na domácej pôde z Handlovou nevyšlo. Nitru sa im podarilo zdolať o štyri body.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti majú vo vrecku prvé extraligové víťazstvo: Tréner aj napriek víťazstvu zažil sklamanie

Na palubovke MBK SPU Nitra naši basketbalisti vyhrali a domácim pripravili druhú prehru v rade. „Hostia nastúpili už aj s papierovo čistým Stanom Brownom, ktorý dodal Spišiakom viac guráže hlavne pod košom,“ píše sa na stránke basketbalového klubu BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. Novovešťania na rozdiel od domáceho zápasu s Handlovou zvládli úvod stretnutia a už v 5. minúte viedli o 7 bodov. Následne domáci vyrovnali hru, no do prestávky si predsalen miniatúrny náskok (43 – 41) brali naši basketbalisti.

Ako sa ďalej píše na webe, Spišiaci však zbabrali tretiu štvrtinu, ktorú prehrali 12 – 21 a keď 5 minút pred koncom domáci Lakič upravil na 69– 61, Nitra bola veľmi blízko k triumfu. Hostia to však nezabalili a ich hrdinom sa stal Andrija Hrkač. Chorvátsky krídelník v posledných troch minútach strelil 5 bodov, pridal asistenciu i zisk a spolu s celým tímom sa nakoniec radoval zo zaslúženého víťazstva.

„Sme veľmi šťastní, že si z Nitry berieme všetky body. Rozhodla kolektívna obrana v záverečnej štvrtine, ktorou sme sa dokázali dostať z mínus 8 až k víťazstvu. V závere nás strelecky podržal Andrija Hrkač. Ale…. .Sklamali ma obaja americkí pivoti, hlavne na doskoku musia pridať, sú legionári a očakávam od nich viac. Možno som po výhre trochu kritický, pretože opäť dostali šancu aj naši odchovanci, no niekedy som mal pocit, že nejdú na doraz a práve v takýchto zápasoch musia dostať zo seba všetko, len to ich posunie vpred. Verím, že na Karlovku budeme pripravení dobre a že sa nám uzdravia hráči, ktorých sme v Nitre postrádali,“ vyjadril sa k zápasu tréner Ivan Kurila.