Oliver Buza Basketbal

Basketbalisti z Komárna s prázdnymi rukami

Basketbalisti Spišskej Novej Vsi nemajú za sebou príliš vydarený vstup do nového ročníka. Po skvelej výhre vo Svite ťahajú neúspešnú šnúru troch prehratých zápasov v rade. Tú sa nepodarilo prerušiť ani v Komárne.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti z Komárna s prázdnymi rukami

Ani v Komárne to však nevyzeralo beznádejne. V prvom polčase sa hral vyrovnaný basketbal, skóre sa prelievalo zo strany na stranu.. Zlom nastal v tretine tretej, kedy si domáci vybudovali rozhodujúci náskok 67 – 58, ktorý už do konca zápasu z rúk nepustili. Spišiaci opäť zlyhali v obrane, inkasovali až 93 bodov. V defenzíve je cítiť absenciu Vlada Hovaňáka, ktorý pre problémy s hornou časťou tela chýbal v posledných troch dueloch. Dobrou správou je, že Vlado by sa mal do tréningového procesu zapojiť už tento týždeň. **

KOMÁRNO – SPIŠSKÁ NOVÁ VES 93:85**

(21:18, 46:43, 70:63) ** MBK RIEKER**: Lowe 22, Thompson 18, Bílik 17, Kratochvíl 2, Dubovský 2 (Robinson 17, Kozlík 11, Šoška 2, Bíňovský 2, Stojanov 0). Tréner: F. Rón.

BK 04 AC LB: Burke 22, Mandič 14, Baldovský 14, Štec 13, Evans 12 (Ulman 4, Š. Bečarik 3, R. Bečarik 3, Kožár 0, Repaský 0). Tréner: M. Černický.

TH: 26/17 – 29/24. FAULY: 25 – 21,** 5 faulov:** 38. Šoška – 40. Š. Bečarik. TROJKY: 6 – 7. 680. Ženiš, Margala, Kurpaš. ŠTVRTINY: 21:18, 25:25, 24:20, 23:22.