Miroslav Pomajdík Basketbal

V piatok sa v predohrávke 1. kola predstavili spišskonovoveskí basketbalisti na palubovke Prievidze, ktorá v tomto ročníku ašpiruje na tie najvyššie miesta. Prievidza predviedla kvalitnú hru, ktorá pramenila aj z dobre zabezpečenej obrany, cez ktorú sa hostia zo Spiša len veľmi ťažko prebíjali.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti na horúcej pôde v Prievidzi: Všetky nádeje pochoval strelecký uragán!

Do haly si našlo cestu až 1 750 divákov, ktorí vytvorili úžasnú atmosféru. Basketbalisti Prievidze dostali Spišiakov od úvodných minút pod riadny tlak a v štvrtej minúte viedli 11:0. Prvá štvrtina bola v plnej réžii domácich, ktorí ju vyhrali o 16 bodov.

Aj na nich však prišli ťažšie chvíle, keď im v druhej štvrtine viazli kombinácie, často strácali loptu a výrazne sa znížila aj ich bodová efektivita, čo využili Spišiaci, ktorí zapli na vyššie obrátky a postupne dobiehali svojho súpera. Po skončení prvého polčasu prehrávali už iba o osem bodov.

V druhom polčase však domáci nenechali nič na náhodu, od prvých minút spustili strelecký uragán a v 29. minúte odskočili Spišiakom už o 22 bodov. V závere už kontrolovali hru a tak zaslúžene zvíťazili v pomere 83:56.

BC Prievidza – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves: 83:56 (24:8, 9:17, 25:11, 25:20)

Prievidza: Santee 16, Klarič 14, Batina 12, Jašš 8, Plannthin 7 (Fields 17, Šturcel 5, Podhorský 2, Lopičič 2, Biňovský 0). Tréner: K. Krajnovič.

Spišská Nová Ves: Baldovský 23, Hovaňák 12, Sek 7, Bukowiecki 4, Turan 0 (Brutovský 7, Š. Bečarik 3, Znanec 0, Krajňák 0). Tréner: M. Černický.

TH: 31/23 – 13/8.
Fauly: 18 – 24, 5 faulov: 22. Turan.
Trojky: 6 – 6.