Jaroslav Múdry Basketbal

BASKETBAL:Spišiaci zrovnali krok

V odvetnom zápase štvrťfinále play - off privítali spišskonovoveskí basketbalisti Nitru. a ak nechceli v ďalšom zápase pod Zoborom odvracať nitriansky mečbal, museli na domácej palubovke uspieť. To sa im aj podarilo a vyrovnali stav série na 1 -1 .

Zaplnená športová hala najprv vzdala hold dlhoročnému skvelému basketbalistovi SNV Igorovi Peštovi, ktorý pre vleklé zranenie musel ukončiť kariéru a potom sa začal boj o semifinále. Po obojstranne opatrnej prvej štvrtine až tá druhá nabrala tú správnu príchuť play- off. Spišiaci pochopili, že vysokí Nitrania ich pod kôš jednoducho nepustia a tak začali páliť zvonku a vyplatilo sa.Do veľkej prestávky si brali 14 bodový náskok (43 –29 ). Po obrátke, hostia vedení výborne hrajúcim Žiakom, začali tradične sťahovať. Na domáce ruky si sadla nervozita výsledkom ktorej bolo 8 nepremenených trestných hodov v rade a Nitra bola minútu a pol pred koncom opäť v hre (68 –65 ). Novovešťania si ale záver tentokrát ustrážili, umnou obrannou hrou eliminovali výškovú prevahu hostí a zaslúžene si vybojovali právo sa na spišskú palubovku minimálne ešte raz vrátiť.

Róbert Bečarik (SNV) : „Bolo to kolektívne víťazstvo. Ďakujem skvelým divákom, ktorí boli tým povestným šiestym hráčom na palubovke. Samozrejme, že v hre boli aj chyby, no tie vyplývali z nervozity, veď ide oplay – off. Len bojovnosťou a kolektívnym duchom môžeme v Nitre uspieť.“

Ľubomír Urban (tréner Nitry) :„Bol to typický zápas týchto dvoch tímov. Oba tímy sú húževnaté, skvelé v obrane, toto bude dlhá séria. Dnes nám vyhoreli pivoti ako bodovo tak i na doskoku. Spišiaci sú rozumní, nám sa tu podarilo dvakrát otočiť stratený zápas, tentokrát si to už v závere ustrážili. V tomto boji o semifinále môže rozhodnúť výhoda domácej palubovky.“

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Bemaco SPU Nitra 78:67 (16:14, 27:15, 13:16, 22:22) – stav série: 1:1 Najviac bodov: Lošonský 23, Baťka 13, Mayes 10 – Žiak 31, Clemente 10, Nuber 9 TH: 31/20 – 10/8, fauly: 17 – 28, trojky: 6 – 7, rozhodovali: Lukáč, Karniš a Bohucký, 1100 divákov

Autor :Oliver Búza

Foto : Michal Buza