Hokej Šport

Hokejisti Banskej Bystrice prehrali v nedeľnom záverečnom 44. kole kole základnej časti Tipos extraligy doma so Spišskou Novou Vsou 2:3.

Ilustračný obrázok k článku Barani nezvládli zápas proti Spišskej: V osemfinále narazia na Trenčín, FOTO + ROZPIS
7
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Banskobystrickí hokejisti nastúpili v limitovanej edícii dresov s fanúšikovským motívom, logom Bystrických anjelov a s menami všetkých držiteľov permanentiek z aktuálnej sezóny. Klub takýmto spôsobom vyjadril vďaku fanúšikom za svoju vernosť a trpezlivosť počas neľahkej pandemickej situácie a rekonštrukcie štadióna. Až štrnásti najvernejší priaznivci, ktorí stáli za klubom nepretržite od vzniku, dostali špeciálne dresy vyrobené k 15. sezóne. Úvodné buly mal hodiť Leoš Turčan, prenechal to však kamarátovi Miroslavovi Majerovi. Domáci hokejisti sa následne zahryzli do súpera, mali prevahu a vyslali viacero striel na bránku Spišiakov. Melicherčíka nepokorili najmä Paukovček z kruhu a po dravom prieniku ani Lamper. Skóre sa napokon menilo v dvanástej minúte. Bubela rozohral akciu z vlastnej tretiny, vymenil si puk s Lamperom a bekhendovú prihrávku upratal zblízka do bránky – 1:0. Na opačnej strane mohol o pár sekúnd odpovedať Ouellet-Beaudry, zblízka nepokoril Weingera. Viac z hry mali Bystričania a po akcii Šoltésa sa ocitol v tutovke Berger, avšak netrafil puk. V pätnástej minúte Gabor pri páde na ľad nešťastne zranil korčuľou Nieminena, ktorý s krvou sánkou skončil v nemocnici. Nápor ´baranov´ pokračoval najmä počas presilovky štyroch proti trom, keď štyrikrát strieľal z kruhu Šoltés a pri treťom zazvonil na žŕdke. Pred prestávkou mohli Spišiaci vyrovnať, tvrdé rany Podlipníka a Salitura Weninger kryl.

V strednom dejstve mali najprv dobré príležitosti hostia, konkrétne v hre štyroch proti štyrom Vrábeľ a aktívny Salituro, potom v presilovke vyslali dobré strely na gólman HC ´05 Ouellet-Beaudry a znovu Salituro, skóre sa nemenilo. Následne dostali dve početné výhody v rade Banskobystričania, hlavne v prvej mali tlak, Gabor z dvoch metrov nevyzrel na Melicherčíka a v piatich proti piatim ho nepokoril z kruhu Melcher a pred odkrytou bránkou neuspel ani Paukovček, keď namiesto puku skončil v nej on sám. Prišiel trest. Nováčik súťaže dostal taktiež druhú výhodu presilovky a tú už pretavil do gólovej podoby. Salituro vystrelil spoza kruhu a puk tečoval účinne Rapáč – 1:1. Na tento zásah mohli odpovedať Lamper, pekne sa predral dopredu, ale zoči – voči Melicherčika neprekonal. Pred prestávkou mohla ísť Spišská Nová Ves do vedenia po akcii Atwala, keď znovu Rapáč tečoval puk, Weninger iba s problémami zasahoval.

V tretej tretine to bol boj, dobré možnosti pri vyrovnanej hre nevyužili hokejisti na oboch stranách, najprv Lamper a po ňom Podlipník. V 50. minúte neuspeli v tlaku hosťujúci Ouellet-Beaudry, Vrábeľ a Romaňák, no napokon po vyhratom buly sa predsa len Spišiaci dočkali. Ordzovenský naznačil na modrej čiare strelu, prihral na ľavý kruh Hamráčkovi a ten tvrdou ranou poslal svoj tím do vedenia – 1:2. Barani následne pridali, vrhli všetky sily do útoku, najbližšie bol k vyrovnaniu Ďatelinka v 59. minúte, no počas hry domácich bez brankára v šestici proti piatim sa trafil 59 sekúnd pred koncom Salituro a bolo 1:3. Hokejisti spod Urpína pokračovali v power-play a 22 sekúnd pred koncom znížil po tečovanom puku za chrbtom Melicherčíka Urbánek – 2:3. Na vyrovnanie však už čas zverencom Karhulu nezostal.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na ďalšej strane.