Jana Buvalová Kultúra

Bacha, nech neujdú vašej pozornosti: Top lákadlá tohto týždňa v Spišskej

Aké lákavé akcie ponúka tento týždeň v našom meste? Vybrali sme tie, ktoré sú podľa nás top. Tu je prehľad...

Ilustračný obrázok k článku Bacha, nech neujdú vašej pozornosti: Top lákadlá tohto týždňa v Spišskej
Zdroj: Dnes24.sk

Lenka Filipová & kapela

8. októbra 2018 o 18:00, Dom kultúry Mier

V rámci koncertného tour 2018 sa predstaví novoveským divákom česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka Lenka Filipová so svojimi hosťami – hráčom na keltskú harfu, akordeón a cajon Seanom Barrym a klavíristom Járou Bártom.

Mesiac a magnólie

10. októbra 2018 o 19:00, Divadlo Kontra

Divadlo Kontra pripravilo na stredu večer vynikajúcu komédiu o zákulisí vzniku “Odviate vetrom”, jedného z najslávnejších filmov všetkých čias. Dokonalé obsadenie, duchaplný humor, briskné dialógy, závratné tempo a neskutočná zábava.

Medzinárodný festival horských filmov

od 10. októbra 2018, kino Mier

Fanúšikovia hôr a horských filmov si tento týždeň tiež prídu na svoje. V kine Mier sa totižto chystá 26. Medzinárodný festival horských filmov. Ten odštartuje v stredu 10. októbra a bude trvať až do nedele 14. októbra, kedy o 19:00 je naplánovaná Projekcia ocenených filmov. Okrem filmov sú pripravené aj besedy so zaujímavými ľuďmi.

Na vrchárskom chodníku

11. októbra 2018 o 18:00, Čajovňa Alchýmka

Na vrchárskom chodníku – kultúrny večer so Žiarislavom, počas ktorého vám predstaví svoju novú knihu z prostredia novolazníckého – ide o knihu príbehov s veršami, ktoré sa stali piesňami.

Tajomstvo domu s hodinami

12. októbra 2018 o 19:00, kino Mier

Keď sa 10-ročný Lewis (Owen Vaccaro) dozvie, že sa musí presťahovať k svojmu strýkovi, netuší aké magické dobrodružstvo ho čaká. Jeho novým domovom sa stane rozľahlé starodávne sídlo, v ktorom, ako čoskoro zistí, sa dejú veľmi čudné veci. Strýko (Jack Black) a jeho susedka (Cate Blanchett) sú totiž čarodejníci a už dlho sa snažia rozlúštiť tajomstvo strašidelných hodín, tikajúcich v stenách domu.

Posledná spoločná jazda sezóny na Spiši

13. októbra 2018 o 10:00, Radničné námestie, pred Redutou

Motorkári z celého Spiša sa zídu v sobotu v Spišskej Novej Vsi, aby spoločne uzavreli sezónu spoločnou jazdou. Okrem jazdy nebude chýbať ani občerstvenie či tombola.

Róm z perinky alebo enter the majority

13. októbra 2018 o 19:00, Divadlo Kontra

František Balog, autor, herec a režisér, člen Štátneho divadla v Košiciach a spoluzakladateľ divadla Actor vo svojej autobiografickej one-man show! Kaleidoskop bizarných, komických a dojímavých príbehov z detstva a dospievania “Sloníčaťa”, obdarovaného mnohými talentami, vyrozprávaných s vtipom, autoiróniou a nezvyčajnou charizmou v sobotu večer ako hosť divadla Kontra.

O čudnom vajíčku

14. októbra 2018 o 16:00, Bábkové divadlo spod Spišského hradu

Sliepočka zniesla vajíčka. No jedno je nejaké čudné. Tretiemu kuriatku sa na svet ešte z vajíčka akosi nechce. Svojich blízkych tým dostáva do bláznivých problémov. V nedeľu popoludní si budú môcť najmenší vychutnať v podkroví Domu Matice slovenskej rozprávku o čudnom vajíčku.

Musica Nobilis 2018

14. októbra 2018 o 18:00, koncertná sála Reduty

23. ročník medzinárodného hudobného festivalu ponúka i tentokrát prehliadku špičkových interpretov, komorných zoskupení a telies. Hudba bude znieť osem dní v ôsmich mestách malebného Spiša. V Spišskej Novej Vsi to bude v nedeľu v koncertnej sále Reduty.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie