Hokej Šport

Hostia mali v 2. tretine viac striel než súper, no ku kontaktnému gólu im nepomohli ani dve presilovky. Koňare berú tri body po sérii troch prehier v rade.

Ilustračný obrázok k článku Až na 4. pokus: Prešovskí hokejisti prvýkrát deaktivovali účinnú taktiku Spišiakov
10
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hokejisti HC Prešov zvíťazili v regionálnom 49. kole Tipos extraligy nad HK Spišská Nová Ves 3:2.

Prešovčania na štvrtý pokus zdolali Spišiakov a svoju sériu prehier zastavili na čísle tri.

Začali ideálne, Aurel Nauš našiel prihrávkou spoza bránky Welychku, ktorý zblízka prekonal Suráka – 1:0. Dobrý štart mohli zvýrazniť v následnej presilovke, ale v nej neprekvapili obranu Spišiakov.

Od 10. minúty bolo už 2:0, keď brankár Surák neudržal puk v lapačke a gól Prešova dosiahol Michnáč. V závere prvej tretiny sa Spišiaci dostali k presilovke o dvoch hráčov, ale gól „do šatne“ nedosiahli.

Strely bez efektu

Početnú výhodu o jedného hráča však využili v 22. minúte, v ktorej Petgrave potvrdil pozíciu najproduktívnej­šieho obrancu súťaže a prestrelil Bespalova – 2:1.

V 27. minúte ešte Welychka po úniku neprekonal Suráka, no onedlho už Prešov opäť viedol o dva góly.

Strelu Glazkova tečoval Tomáš Nauš a Surák nestihol zareagovať – 3:1. Hostia mali v 2. tretine viac striel než súper, no ku kontaktnému gólu im nepomohli ani dve presilovky.

Po treste Ťavodu sa hostia v 3. tretine dostali k 5-minútovej presilovke, ale prešovského brankára Bespalova v nej neprekonali. Podarilo sa im to v 54. minúte, v ktorej Romaňák strelou z ostrého uhla upravil na 3:2.

Gólovú poistku domácich nepridal v 58. minúte Čacho, ktorého šancu zmaril Surák. Hostia sa pokúsili vyrovnať počas hry bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Neprehliadnite ani ďalšie aktuálne správy:

HC Prešov – HK Spišská Nová Ves 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

• Góly: 2. Welychka (A. Nauš, Čacho), 10. Michnáč (Rajnoha, Šimun), 29. T. Nauš (Glazkov, Klíma) – 22. Petgrave (Štrauch), 54. Romaňák (Beaudry, Ščurko).
  • vylúčení: 8:7 na 2 min., navyše Ťavoda (Preš.) 5 min.+DKZ za vrazenie na mantinel
  • presilovky: 0:1,
  • oslabenia: 0:0,
  • bez divákov
  • Prešov: Bespalov – Lalík, Rajnoha, F. Fekiač, Růžička, Turan, Glazkov, Ťavoda – Klíma, Zagrapan, A. Nauš – Žilka, Šimun, Michnáč – Welychka, Čacho, T. Nauš – Sýkora, Vas, Lialka
  • Spišská Nová Ves: Surák – Petgrave, Atwal, Beaudry, Romaňák, Chatrnúch, Malina, Česánek – Giľák, Salituro, Ščurko – Rapáč, Rauter, Kuru – Ďžugan, Vrábeľ, Štrauch – Hamráček, Vartovník, Tomala
Objektívom: Prešovčania v extralige zdolali Spišiakov prvýkrát