Andrej Danko vyhlásil opakované voľby: Týka sa to aj tejto dediny v okrese Spišská

Predseda NR SR Andrej Danko pred pár dňami vyhlásil opakované voľby do orgánov samosprávy niektorých obcí. A týka sa to aj dediny neďaleko Spišskej.

Ilustračný obrázok k článku Andrej Danko vyhlásil opakované voľby: Týka sa to aj tejto dediny v okrese Spišská
Zdroj: TASR

Predseda NR SR Andrej Danko svojím rozhodnutím navrhol vyhlásiť opakované voľby do orgánov samosprávy v 45 obciach. „Voľby by sa mali podľa predmetného rozhodnutia uskutočniť dňa 13. apríla 2019,“ uviedol tlačový servis predsedu NR SR.

Dôvodom pre opakovanie komunálnych volieb v 11 obciach je skutočnosť, že v novembri sa nevykonali voľby starostu obce z dôvodu nepodania kandidátnych listín a v 9 obciach získali kandidáti na starostu obce rovnaký počet hlasov.

„Z údajov v zápisnici Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán o výsledkoch volieb do orgánov samosprávy obcí vyplýva, že v piatich obciach sa z dôvodu nepodania žiadnej kandidátnej listiny nevykonali voľby poslancov obecných zastupiteľstiev a v 24 obciach bol z dôvodu nepodania kandidátnych listín zvolený nižší počet poslancov, ako bol určený obecným zastupiteľstvom,“ uvádza sa v tlačovej správe ďalej.

A práve posledný uvedený prípad je dôvodom prečo sa budú konať voľby aj v obci Vojkovce v okrese Spišská Nová Ves. Počet určený obecným zastupiteľstvom bol 5 poslancov, no kandidáti a tým pádom aj zvolení boli len dvaja. Vo Vojkovciach si preto v doplňujúcich voľbách budú voliť ešte zvyšných obecných poslancov.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Súčasťou nášho okresu sú aj Matejovce nad Hornádom, v ktorých blízkosti práve v zimnom období zvykne bývať vidieť prírodný úkaz, ktorý vyráža dych. Pozrite si pripojenú archívnu fotogalériu.

Zdroj: Dnes24.sk