Jana Buvalová Rôzne

Aktuálne zábery z Technickej akadémie v Spišskej: Výstavba športového areálu finišuje

Nový športový areál pre žiakov školy, no aj pre širokú verejnosť je na školskom dvore Technickej akadémie v Spišskej Novej Vsi takmer hotový.

Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme vás nedávno na našom portáli informovali, Technická akadémia v Spišskej Novej Vsi sa môže pochváliť zaujímavým projektom, ktorý sa aktuálne buduje v jej školskom parku.

Konkrétne ide o športový areál, na ktorom sa práce už pomaly blížia k záveru. Ako priblížil riaditeľ Technickej akadémie Ladislav Ruttkay, študenti doteraz športovali na asfaltovom ihrisku, ktorého plocha už nevyhovovala dnešným podmienkam ako aj v menšej telocvični, ktorej fasáda taktiež v týchto dňoch prechádza rekonštrukciou.

Ako ozrejmil riaditeľ školy, ide o multifunkčné ihrisko, kde sa na jednej ploche bude nachádzať futbalové i hádzanárske ihrisko, dve volejbalové aj basketbalové ihriská či dokonca samostatné florballové ihrisko.

Doplnil, že súčasťou športového areálu je aj bežecký okruh v dĺžke 200 metrov s kvalitnými povrchom. Zaujímavosťou je, že bežecká dráha bola naprojektovaná tak, že vedie pomedzi stromy, takže na školskom dvore zostali všetky pôvodné stromy.

Výstavba športového areálu finišuje. Jej náklady sa vyšplhali približne na 180 000 eur, z toho, ako ozrejmil Ruttkay, väčšinu nákladov pokrýva zriaďovateľ školy, ktorým je Košický samosprávny kraj, no prispelo aj mesto Spišská Nová Ves či rodičia študentov.

„Keďže nám počasie praje, dokončiť by sme ho chceli do konca septembra,“ povedal riaditeľ s tým, že ešte treba dokončiť rôzne detaily, ako aj spraviť nový plot. Po dokončení areálu budú pokračovať ešte v úpravách okolia.

Ako vyzerá aktuálne multifunkčné ihrisko, ktoré bude slúžiť aj verejnosti si môžete pozrieť v našich galériách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

V OBRAZOCH: Športový areál na dvore Technickej akadémie je už pred dokončením
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie