JAB Kultúra

Ako si užiť tento víkend? Nechajte sa zvábiť týmito akciami v Spišskej

Rozmýšľate, že čo s aktuálnym víkendom v Spišskej? Máme pre vás niekoľko tipov na zaujímavé podujatia, sledujte...

Ilustračný obrázok k článku Ako si užiť tento víkend? Nechajte sa zvábiť týmito akciami v Spišskej
Zdroj: Dnes24.sk

Dni mesta a trh ľudových remesiel

4. augusta 2019, Radničné námestie 

Aj v sobotu pokračuje v centre mesta tradičné podujatie pod názvom Dni mesta. Súčasťou je Trh ľudových remesiel, na ktorom svoje výrobky ponúkajú predajcovia zo Slovenska i Česka v takmer 100 stánkoch. Počas celého dňa je pripravený aj bohatý kultúrny či sprievodný program. A nebude chýbať ani dobový sprievod.

Life kouč

24. augusta 2019 o 19:30, Divadlo Kontra

Wendy potrebuje pomoc. Ale aj jej terapeut! Ten stojí pred veľkou úlohou: spraviť z mladej naivky, ktorej život je jedna veľká katastrofa, úspešnú ženu. Komediálny príbeh dvoch ľudí, z ktorých jeden nachádza svoje miesto v džungli života a druhý si uvedomí, že cesta, ktorou šiel doteraz, nevedie tam, kam by si želal si môžete pozrieť v sobotu večer.

Spišská burza starožitností a kuriozít

24. augusta 2019 od 8:00, staré trhovisko

V predposlednú augustovú sobotu sa zmení staré trhovisko v Spišskej Novej Vsi na niekoľko hodín na miesto spomienok. Bude sa tam konať totiž pravidelná burza starožitností, ale nájdete tam aj zberateľské predmety a predmety minulých čias.

Nedeľný kreatívny ateliér

25. augusta 2019 od 13:00, Galéria umelcov Spiša 

Špeciálny nedeľňajší program bude v Galérii umelcov Spiša určený pre rodiny s deťmi. Tvorivá dielňa bude zameraná na kopírovanie reliéfnej štruktúry na papier a to za pomoci mäkkej ceruzky či prírodného uhlíka.

Kotlíkový festival

25. augusta 2019 od 14:00,  Ferčekovce - ihrisko na Dunajskej ulici

Ukázať svoje kuchárske schopnosti a predviesť sa so svojou obľúbenou kotlíkovou špecialitou budú môcť družstá v mestskej časti Ferčekovci na ďalšom ročníku takzvaného Kotlíkového festivalu. Ani tento rok nebudú chýbať výtvory šikovných gazdiniek v podobe koláčikov, jednohubiek a podobných špecialít. Pre deti bude aj tentoraz nachystaný bohatý program, súťaže a tombola.

Žena v čiernom

25. augusta 2019 o 19:30, Divadlo Kontra

Brilantný viktoriánsky thriller s atmosférou, ktorá zhustne tak, až sa bude dať krájať si budete môcč vychutnať v nedeľu večer v divadle Kontra. Mrazivý príbeh mladého londýnskeho advokáta Arthura Kippsa, ktorý prichádza do odľahlého sídla na Úhorných močariskách vás doslova priklincuje k sedadlám.

Dni mesta odštartovali už v piatok, keď sme na ne zavítali aj my. Zábery nájdete v priloženej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Veľká fotogaléria: Dni mesta a Trh ľudových remesiel v Spišskej v obrazoch
25
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie