JAB Rôzne

Aj takto sa dá využiť voda z bazéna: V Spišskej vzniká atrakcia pre najmenších

Hoci je perinbaba na sneh tento rok skúpa, deti si trošku zimných radovánok predsa len užijú, dokonca aj v centre mesta.

Ilustračný obrázok k článku Aj takto sa dá využiť voda z bazéna: V Spišskej vzniká atrakcia pre najmenších
4
Galéria

Posledné zimné obdobia neprajú veľmi milovníkom snehu a zimné radovánky sme čoraz častejšie nútení vyhľadávať v lyžiarskych strediskách.

Perinbaba je aj túto zimu skúpa a v našom meste si veľmi sneh neužili ani tí najmenší. Sánkovačku si však mohli vychutnať deti na sídlisku Západ na kopci, ktorý ostal účelovo po vybudovaní nového parkoviska či v materskej školy na spomínanom sídlisku, kde kompetentní doviezli sneh zo zimného štadióna a dobrovoľníci ho vo svojom voľnom čase upravili pre všetky deti.

Niečo pre deti sa chystá však aj v centre mesta pred historickou budovou Reduty. Po minuloročnom klzisku, sa môžu tešiť tí najmenší na snežný hrad.

„Doniesli sme nejaký sneh zo zimného štadióna. Zároveň sme vyrábali sneh na kúpalisku z vody, ktorá ostala po plavcoch v bazéne z dôvodu konania 2. ročníka Slovenského pohára v zimnom plávaní a ten sme doviezli pred Redutu. Chlapi z mestskej firmy Mepos a dobrovoľníci pod vedením vedúcej kancelárie primátora A. Jančíkovej začali v stredu s výstavbou hradu," povedal pre Dnes24 vedúci oddelenia komunálneho servisu Tomáš Hamráček.

Aj keď predstava o veľkosti hradu bola podľa slov vedúcej kancelárie primátora A. Jančíkovej iná, predsa sa do výroby tejto zaujímavej atrakcie pustili. „Žiaľ, mali sme inú predstavu, ale poveternostné podmienky (nedostatočné mínusové nočné teploty) nám zabránili vo výrobe väčšieho objemu snehu," ozrejmila A. Jančíková.

Fotky z príprav snežnéhu hradu nájdete aj v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: V Spišskej vzniká snežný hrad
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie