JAB Rôzne

11 tímov, 11 chutných jedál: Kotlíkový festival vo Ferčekovciach sa blíži

Nielen gurmáni si prídu na svoje v mestskej časti Ferčekovce. Už o pár dní tam totiž vypukne ďalší ročník obľúbeného festivalu. Čo prinesie?

Ilustračný obrázok k článku 11 tímov, 11 chutných jedál: Kotlíkový festival vo Ferčekovciach sa blíži
Zdroj: Dnes24.sk

Už o niekoľko dní si prídu na svoje gurmáni a nielen tí. Niekoľko družstiev s originálnymi menami a chutnými jedlami, rodinná atmosféra aj sprievodný program sú typické znaky blížiaceho sa už 5. ročníka Kotlíkového festivalu.

Ten vypukne 25. augusta od 11:00 hodiny v mestskej časti Ferčekovce.

Ako pre Spišskú 24 priblížili organizátori, na štart sa tento rok postaví 11 družstiev, ktorých úlohou bude v kotlíku navariť 25 litrov jedla podľa vlastného výberu. Okrem odbornej poroty, ktorej členom bude aj profesionálny šéfkuchár, ochutnávať budú môcť aj návštevníci festivalu a to od 14:00 hod.

Okrem kotlíkových špecialít sa môžu predviesť aj gazdinky i gazdovia so svojimi domácimi koláčikmi či jednohubkami, ktoré tiež vyhodnotí porota. Počas varenia rôznych dobrôt nebude chýbať ani program. Na najmenších čaká skákací hrad, maľovanie na tvár či divadlo.

Vyskúšať si budú môcť aj prípravu detskej pizze a svoje zdatnosti otestovať v rôznych súťažiach. Nebude chýbať ani bohatá tombola. Prinášame vám kompletný program.

  • 12:00 Detský program – skákací hrad, príprava detskej pizze, maľovanie na tvár
  • od 14:00 Ochutnávka všetkých jedál (za cenu misky 4 eurá)
  • 15:00 Divadelný svet SNV: O psíčkovi a mačičke – predstavenie pre deti
  • 16:00 Súťaže a tombola
  • 19:00 Hudobné vystúpenie

Zábery z minulého ročníka Kotlíkového festivalu si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Kotlíkový festival obrazom: Skvelé jedlo aj dobrá nálada
32
Galéria

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie