10 atraktívnych akcií, ktoré by ste v najbližších dňoch v Spišskej nemali premeškať

Je dobré o nich vedieť vopred. Prinášame vám info o 10-tich zaujímavých akciách, ktoré sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnia tento týždeň. Sledujte náš výber.

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku 10 atraktívnych akcií, ktoré by ste v najbližších dňoch v Spišskej nemali premeškať
Zdroj: Dnes24.sk

Bábiky v našom živote

24. apríla 2018 o 13:30, Galéria netradičných umení

Občianske združenie „Sme iní, nie horší“ pozýva na otvorenie výstavy „Bábiky v našom živote„ od zberateľky Maji Regecovej. Vo vedľajšej predajni nájdete výrobky, ktoré vytvorili klienti z Domovov sociálnych služieb Žehra-Hodkovce, Spišské Podhradie, Spišský Štvrtok, Spišská Nová Ves, Hertník, Košice a Batizovce. Kúpou výrobkov povzbudíte klientov a napomôžete ich začleneniu do spoločnosti.

Filmový klub: Vnútorne slnko

24. apríla 2018 o 19:00, kino Mier

Isabelle je umelkyňa, ktorá hľadá pravú lásku. Nádeje však často vkladá do mužov, ktorí sú pravým opakom ideálu takého muža. Film nie je plynulým príbehom, divák sleduje vybrané pasáže z Isabellinho života, aby si vyskladal jej osobnosť a na konci pochopil jej kľúč, podľa ktorého si hľadá „toho pravého“.

Objavujeme rúčkami

25. apríla 2018 o 16:30, Materské centrum Dietka

V strede týždňa si prídu na svoje tí najmenší. V materskom centre Dietka na sídlisku Mier sú pripravené tvorivé dielne pre deti do štyroch rokov. Tentokrát budú môcť spoznávať farebnú penu, z ktorej budú vytvárať rôzne obrázky.

Miss Spiša – kasting

27. apríla 2018 od 15:00, Hotel Metropol

Netradično – tradičná súťažná show je určená pre dievčatá vo veku od 17 rokov, ktoré majú základné predpoklady na kvalitné umiestnenie v tejto súťaži. Uchádzačky si musia priniesť lodičky a plavky. Vybrané súťažiace budú súťažiť o hodnotné ceny na veľkej show 22. júna 2018 v Spišskom divadle.

Retro párty 80´s

27. apríla 2018 o 19:00, Hotel Metropol

Legendárne hity rock'n'rollu a diska 80-tych rokov a československého soc-popu na vás čakajú už tento piatok. Do tanca bude hrať energická kapela 4ka BAND a DJ Jaro Lipták. Skvelá tanečná skupina DENZZ INDUSTRY naladí na tie správne retro pohyby. Okrem hudby je pripravená aj pestrá dobová výzdobu, nezabudnuteľné hry všakovakého druhu, kultové pochutiny i tradičný bufet 80-tych rokov. Nebude chýbať ani retro fotokútik či fotostena.

To je ohromné, miláčik…

27. apríl 2018 o 19:00, podkrovie Domu Matice slovenskej

Divadlo na opätkoch uvádza komédiu na motívy divadelnej hry od Geraldine Aron „Môj skvelý rozvod“. O tom, ako ženu v stredných rokoch opustí manžel a ona sa s tým vysporiada po svojom si budete môcť pozrieť v podkroví Domu matice slovenskej v piatok večer.

Až tri v taňcu na vidermaňcu

27. apríl 2018 o 19:00, Spišské divadlo

Spišské divadlo v piatok uvedie zaujímavú hru. Diváci si môžu pozrieť pomerne čerstvé predstavenie o ľúbostnom trojuholníku zo Sepešoviec poprepletanú humornými dialógmi v spišskom nárečí.

Dve a pol kačky

28. a 29. apríla 2018 o 17:00, kino Mier

Tieto vtáky rozhodne nie sú nahnevané, svoj život si užívajú plnými zobákmi. Byť v husej koži je ťažká pohoda, predovšetkým pre gunára v najlepších rokoch. Animovaná komédia „Dve a pol kačky“ prinesie jednému takému gunárovi špeciálnu úlohu. Musí sa začať starať o dve malé kačičky a pomôcť im z bahna, ktoré tak trochu sám spôsobil…

Rockový koncert

28. apríla 2018 o 19:00, Legenda Pub

V sobotu večer je pripravený v našom meste aj rockový koncert, ktorý odštartuje od 19:00 hod. Počas večera sa môžete tešiť sa Barboru Opielovú, Spišský výber a hudobnú skupinu Star Band. Vstupné je dobrovoľné.

Palculienka

29. apríla 2018 o 16:00, Spišské divadlo

Nedeľné popoludnie bude patriť v Spišskom divadle tým najmenším. Tentokrát ide o jednu z najkrajších rozprávok od svetoznámeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena – príbeh maličkej dievčinky, ktorá sa zrodila z kvetu. Palculienka – jemná a krehká bytosť, sa v novom a veľkom svete cíti stratená. Podobne, ako sa cítia aj malé deti, vo svete dospelých. Jej putovanie za šťastím si možete pozrieť na konci týždňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk