Jozef Kožár Hokej

Ženy porazili majstra na jeho ľade

V extraligových mužstvách bojovali o body dvojičky, juniori aj dorastenci s Košicami. Potom nasledovali zápasy juniorov na vlastnom ľade so Žilinou a Martinom. Zo štyroch majstrovských zápasov juniori získali iba štyri body.

Ilustračný obrázok k článku Ženy porazili majstra na jeho ľade

Športové hokejové triedy skončili základnú časť súťaže a do druhej nadstavbovej časti postupovali prvé dve mužstvá do skupiny o 1.-4. miesto a družstvá umiestnené na 3. a 4. mieste v skupine, budú bojovať o 5.-8. miesto. Do bojov o 1.-4.miesto postúpili družstvá U 15 a U 13, družstvá U 14 a U 12 budú bojovať o 5.-8.miesto.Prípravky bojovali so Sanokom doma.

Výsledky:

Extraliga juniorov: HC Košice – HK Spišská Nová Ves 6:5 (1:0,3:2,2:3), Lesňak 2, Švec, Hamráček, Muránsky HK Spišská Nová Ves – HC Košice 2:3×(1:1,1:1,­0:0,0:1), Lesňak 2 HK Spišská Nová Ves – HK Žilina 1:2 (0:1,0:1,1:0), Muránsky HK Spišská Nová Ves – HK Martin 3:1 (1:0,2:0,0:1), Petruľák, Giľak, Gonda Branislav Kohutiar, tréner SNV: „Už po niekoľkýkrát sa v posledných zápasoch nedokážeme koncentrovať na začiatky tretín, tak to bolo aj Košiciach v prvej tretine, keď sme dostali gól. Počas zápasu sme urobili niekoľko individuálnych chýb a súper ľahko v polovičke zápasu prišiel do vedenia 4:0. My sme sa nezlomili a znížili sme na 4:2. Prehrávali sme zase 2:5 po štandardnej situácii, dokázali sme vyrovnať na 5:5, ale šesť minút pred koncom sme vyrobili hrúbku, z ktorej sme inkasovali. Keď sme chceli hrať power play, spravili sme zbytočný faul. Treba oceniť, že sa chlapci nezlomili a dokázali z 0:4 zápas dostať do 5:5. Robíme kopec individuálnych chýb, z ktorých nás súper trestá. Namiesto toho, aby sme bodovali, ideme z Košíc bez bodu. V odvete s Košicami sme podali obetavý výkon. Zranených máme sedem hráčov základnej zostavy, ale ostatní podali skutočne obetavý výkon. Dvakrát sme viedli 1:0, 2:0, mali sme aj trestné strieľanie, ktoré sme však bohužiaľ nepremenili. Súper má svoju kvalitu. Škoda, že v predĺžení sme si dali vlastný smoliarsky gól a získali sme tak len jeden bod. So Žilinou znovu smoliarsky zápas. Počas celého zápasu sme si vytvorili niekoľko sľubných príležitostí, ale strelecky sme sa nevedeli presadiť. Priebeh zápasu bol taký, ako bol. Dostali sme hneď v prvej minúte už po niekoľkýkrát gól na 1:0, v druhej tretine sme tak isto inkasovali zase v prvej minúte gól na 0:2.Neskoro sme znížili na 1:2, v power play sme mali dvakrát pred sebou len prázdnu bránu, ale sme netrafili. Myslím si, že šťastnejší vyhral a to, že sme nedokázali bodovať, je v tom, že sme v koncovke sme boli neproduktívni.
S Martinom sme podali disciplinovaný výkon, presadili sme sa konečne aj v koncovke. Dá sa povedať, že sme mali celý zápas pod kontrolou, viedli sme 3:0. Sme radi, že sme pred prestávkou získali veľmi dôležité tri body, nakoľko nám v posledných zápasoch body utiekli a tieto body sú pre nás mimoriadne cenné. Dúfame, že tí hráči, ktorých máme zranených, sa počas prestávky dajú dokopy a po prestávke sa znovu naštartujeme a budeme v najsilnejšom zložení.“ Extraliga dorastu:

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 6:1 (2:0,3:0,1:1)­, Ondov

Peter Hrehorčák – tréner SNV: „Dnes sme nemali nárok ani na bod za výkon, ktorý sme podali. Hrali sme bez emócií, bez nasadenia, bez chuti, bez všetkého a tak sa uspieť nedá. Aj keď sa zdá, že na strely to bolo vyrovnané, dostali sme lekciu z efektivity. Dostali sme góly po prečísleniach, ktoré nás mrzia. Mrzí nás celkový prístup chlapcov. Myslel som si, že viac potrápime Košice.“ Športové hokejové triedy:

1.liga starších žiakov: Nadstavbová časť o 1.-4. miesto: U 15: HK Poprad – HK Spišská Nová Ves: 5:2 (4:1,0:1,1:0), Marek, Horváth

Ladislav Karaffa – tréner SNV: „ Začiatok zápasu bol z našej strany rozpačitý, čo bolo v dôsledku prílišného chcenia. V druhej tretine sa zápas vyrovnal, chlapci začali hrať to, čo sme od nich očakávali a podarilo sa nám znížiť na rozdiel dvoch gólov. V tretej tretine sme si vytvorili dostatok šancí, ale súperovho brankára sme už neprekonali a z rýchleho protiútoku sme inkasovali piaty gól a o výsledku bolo rozhodnuté.“

Nadstavbová časť o 5.-8.miesto: U 14: HK Spišská Nová Ves – HK Bardejov 6:4 (1:1,3:0,2:3), Smrek 2, Kollár, Bašista, Krempaský, Zelenický Ján Bednár – tréner SNV: „V tomto stretnutí sme nastúpili s jasným zámerom zapojiť, čo najviac chlapcov do zápasu. Darilo sa nám to do päťdesiatej minúty, kedy sme točili štyri útočné trojice a tri obranné dvojice. Potom prišiel náš výpadok, nechali sme sa vylúčiť a súper zdramatizoval dovtedy jasný výsledok. Záver zápasu sme zvládli, strelili sme dva góly a zaslúžene vyhrali.“

1.liga mladších žiakov:

Nadstavbová časť o 1.-4.miesto:

U 13: HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 4:5 (1:1,2:3,1:1), Džugan 2, Jarenbák, Jendral, Bobko

Klaudius Zekúcia – tréner SNV: „ Od začiatku sme mali zápas pod kontrolou. V zápase sme vždy viedli o jeden gól a súper sa len na nás doťahoval. O výsledku v náš prospech rozhodla posledná minúta, keď sme dali gól a súper už nemal dostatok času na vyrovnanie.“

Nadstavbová časť o 5.-8. miesto: U 12: HK Spišská Nová Ves – HK Bardejov 17:7 (3:2,8:3,3:2), Klembár 4, Novák 3, Džerenga 3, Šarišský 2, Slivka, Pokrievka, Knižka, Bača, Takáč

František Gonda, Mgr – tréner SNV: „ Súper dobre bojoval len v prvej a tretej tretine. Naše vysoké víťazstvo sa zrodilo v druhej tretine, kedy sme dali osem gólov.

Prípravka: U 11: HK Spišská Nová Ves . HK Sanok (POL) 27:12 (5:4,13:6,9:2), Šarišsky 7, Richnavský 6, I.Novak 5,Pokrievka 3,Olejník 3,D.Novák, Mužik ,Panenko .

U 10: HK Spišská Nová Ves – HKJ Sanok (POL) 12:3 (6:1)

1.liga žien:

Prešov – HC OSY Spišská Nová Ves 0:7 (0:4,0:2,0:1), Pravlíková 2, Plencnerová 2, Balašová, Csiszer, Staroňová

Poprad . HC OSY Spišská Nová Ves 3:6 (1:4,2:1,1:0), Jurčová 3, Balašová, Sroková, Kežmarská