Iné športy Tlačové správy

Len pred pár dňami im skončila sezóna a oni mohli začať bilancovať s úsmevom na perách. Bowlingoví hráči spod Tatier majú za sebou najúspešnejšiu súťažnú sezónu doterajšej histórie klubu.

Ilustračný obrázok k článku Vyhrali, čo sa len dalo: Skvelé družstvo, na ktoré môžu byť Podtatranci právom hrdí
9
Zdroj: BK Citybowling

Klub BK Citybowling má po tejto sezóne dôvod na obrovskú radosť. Zaznamenal totiž najviac úspechov v celoslovenských súťažiach organizovaných Slovenským bowlingovým zväzom od začiatkov svojho fungovania.

Ako prvé sa o úspech pričinilo v seniorskej kategórii nad 50 rokov družstvo Veteráni Tatry, ktorí v decembri 2016 vyhrali medzinárodné československé finále najlepších družstiev z Čiech a Slovenska. Pánske kvarteto hralo v zložení Ľudovít Jurínyi, Igor Lendácky, Vladimír Pavlikovský a František Kuziel. Rovnaký tím si v apríli 2017, v poslednom ligovom kole seniorskej ligy, vybojoval majstrovský titul!

V marci 2017 boli na programe seniorské majstrovstvá republiky jednotlivcov, kde sa na druhom mieste umiestnil a vicemajstrom stal Vladimír Pavlikovský.
V súťaži žien sa majsterkou Slovenska v kategórii žien stala Petra Stanková, ktorá hosťuje v klube BK Citybowling.

V súťažiach bez rozdielu kategórií sa popradské zoskupenie v zložení Ľuboslav Jurínyi, Petra Stanková, Michal Jakobei a Lukáš Andáši, umiestnilo na prvom mieste a vybojovalo si titul majstra republiky v extraligovej súťaži trojčlenných družstiev. V tej istej súťaži si naše druhé družstvo Inspire, v zložení Jozef Karlík, René Blažek, Michaela Blažeková, Jana Karlíková, Roman Karlík a Kristína Koseková vybojovalo tretie miesto.

V máji 2017 si hráč hosťujúci v našom klube Michal Jakobei vybojoval prvé miesto v kategórii jednotlivcov a získal titul majster Slovenska v kategórii muži. Keďže v tejto kategórii sa udeľujú dve tretie miesta, na treťom mieste skončili Ľuboslav Jurínyi a Lukáš Andrassy.

Krátko pred koncom sezóny v máji sa odohral ešte turnaj SLOVAKIA QUBICA AMF CUP 2017, kde v ženskej kategórii zvíťazila hráčka Kristína Koseková, v mužskej kategórii zvíťazil Ľuboslav Jurínyi a obaja si vybojovali právo reprezentovať Slovenskú republiku na svetovom turnaji AMF CUP 2017 v Mexiku.

Poslednou súťažou bol Slovenský pohár štvorčlenných družstiev. Aj v tejto súťaži zvíťazilo družstvo Citybowling Poprad v zložení Lukáš Andrassy, Ľuboslav Jurínyi, René Blažek a Michal Jakobei.
Podtatranskí hráči bowlingu sa zúčastňovali rôznych turnajov po celom Slovensku, odkiaľ nosili rôzne poháre a ceny a takto robili radosť všetkým fanúšikom tohto športu.

Jedinečnú atmosféru bowlingovej herňe CityBowling Poprad môžete zažiť na vlastnej koži aj vy. V rámci Veľkej letnej akcie dokonca za zvýhodnené ceny.

Ak navyše oslavujete narodeniny alebo meniny Citybowling vás odmení. Preukážte sa u obsluhy bowlingu občianskym preukazom, zahrajte si u nás hodinu bowlingu a ďalšiu jednu hodinu získate ako darček (akcia sa nedá kombinovať s inými zľavami na bowling). Popri hre sa môžete osviežiť skvelými chladenými nápojmi alebo kávičkou Julius Meinl. Spoločnosť Julius Meinl vytvorila jedinečný mix kávových zŕn len Citybowling s dôrazom na kvalitu a chuť kávy, ktorá je obľúbená v našom regióne. Využite skvelú príležitosť vychutnať kávové menu. Na výber máte MENU Extra – espresso, 0.2l kofola a domáci koláčik, MENU mini – espresso s koláčikom alebo MENU študent – 0,2l kofola a koláčik. Celá ponuka kávového menu je časovo neobmedzená

Citybowling nájdete na 1. pochodí ZOC MAX v Poprade.

Autor článku: Igor Lendacký

(PR správa)

Vyhrali, čo sa len dalo: Skvelá družstvo, na ktoré môžu byť Podtatranci právom h