Oliver Buza Iné športy

Volejbalistky i hokejisti víťazne

Plné bodové zápisy prinesené zvonku.

Naši hokejisti i volejbalistky cez víkend potešili spišskonovoveských fanúšikov a z ihrísk súperov si priniesli výhry. Hokejisti miestneho HK si v 9.kole nadstavby o play off poradili so Senicou na jej ľade 6–3. Základ tohoto úspechu položili v druhej tretine kedy napli sieť za domácim gólmanom 5 krát a v tejto časti hry rozhodli o osude stretnutia.Ex­celovala hlavne trojica Prokop, Hamrák, Novák,ktorá mala prsty v 5 góloch Spišiakov.

Ani volejbalistky sa nedali zahanbiť. V sobotu,v 17.kole volejbalovej extraligy napodobnili svojich mužských kolegov na korčuliach a taktiež si z palubovky Žiaru nad Hronom odniesli k Hornádu plný bodový zisk,keď domácim nedovolili uhrať ani set.

9.kolo nadstavby o play off

Dukla Senica 3 HK Spišská Nová Ves 6

(2:0 , 0:5 , 1:1)

Góly: 6. Mikušovič (Lezo, Vaškovič) v pres., 7. Mikolášek (Lantoš, Šimek), 46. Lezo (Mikušovič, Škápik) – 22. Pospíšil (Pisio), 27. Ordzovenský (Prokop) v pres., 31. Matej Hamrák (Ordzovenský, Lemešani) v oslab., 33. Novák (Prokop, Kirner), 36. Matej Hamrák (Gonda, Borovský) v pres., 55. Džerenga (Prokop, Ordzovenský)

Vylúčenia: 5:7 na 2 min., navyše Matej Hamrák 10 NAPHK, Krempaský 10 FILM.

Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:1. Strely na bránu: 37:32 (10:7, 11:19, 16:6).

Rozhodovali: Fridrich – Ferkodič, Mĺkvy, divákov: 1050

Zostavy: Senica: Beláček / Krajčovič – Škápik, Pavešic, Janík, Šedivý, Král, Salajka, Zahumenský, Hrajnoha – Vaškovič, Lezo, Mikušovič, Šúrek, Hreus, Dubec, Mikolášek, Šimek, Lantoš, Tonhauser, Šebesta, Cibulka Spiš.N.Ves: Lizák – Ordzovenský, Vartovník, Nitriansky, Novajovský, Borovský, Kirner, Dulák – Renčok, Prokop, Novák, Lemešani, Matej Hamrák, Džerenga, Pisio, Klinga, Krempaský, Pospíšil, Gonda, Jozef Hamrák