Oliver Buza Hokej

Vlci zbabrali poslednú tretinu a prehrali

V 55.kole mládežníckej hokejovej ligy privítali Tatranskí vlci juniorov Traktoru Čeljabinsk.

Vlci začali zápas presilovkou, no strely Nedveda,Mikysku, či Sýkoru len prevetrali hosťujúceho gólmana. Ten domáci sa prvýkrát spotil v 5.min. keď musel riešiť Sevankajevovu šancu.O 3. minúty neskôr sa naň rútil osamotený Mokin, Holzer však vyriešil i tento problém.Krátky bol až na pokus Osnovina, ktorý v presilovke poslal medveďov do vedenia. V 24.minúte bolo vyrovnané. Malec využil Mrázovu prihrávku a strelou z prvej nedal gólmanovi hostí šancu.Následne prišli chvíle juniorov Čeljabinsku, ktorí korčuliarsky dávali vlkom na frak a po jednoduchých akciách postupne skórovali Filipov a Jašin. Vlci sa však spamätali, Mráz v presilovke znížil a 9 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal po Bellušovej akcii Šulák. To však bolo z domácej strany všetko. V tretej tretine hosťujúce biele medvede doslova roztrhali vlkov v zuboch, strelili im štyri ukážkové góly, zväčša po rýchlych a presných kontrách. Výsledok kozmeticky upravil v závere domáci Belluš.

Aleš Totter (trénet Tatranských vlkov) : „Strašne sa hanbím za tento výkon i prístup chalanov. Ako tak ma uspokojila len druhá tretina.Mrzí ma to hlavne kvôli ľudom, ktorí sa na nás chodia pozerať. Príčiny tohoto javu sú mi známe, no musíme si to vyriešiť v kabíne a našej organizácii.“

Martin Belluš (Tatranskí Vlci) : „Tento súper bol z kategórie poraziteľných.My máme po toľkých prehrách psychiku dole, ťaháme to už dlho v trinástich, či štrnástich a potom nemáme síl.Gól ma teší, no nič nerieši pretože sme prehrali. V utorok by mali prísť aj chalani z Leva, dúfajme , že to už bude lepšie.“

Tatranskí Vlci 4

Biele Medvede (JUN Traktoru Čeľjabinsk) 7

Tretiny: 0:1, 3:2, 1:4, Góly: 25. Malec (Mráz), 34. Mráz (Šulák), 40. Šulák (Belluš), 60. Belluš (Bárta) – 13. Osnovin (Ničuškin), 27. Filipov (Osnovin), 30. Vanin (Ničuškin, Čisťjakov), 42. Osnovin (Filipov), 48. Mokin (Vanin), 49. Filipov (Ničuškin), 53. Filipov (Osnovin) Vylúčenia: 2:5 na 2 min, navyše Demakov 10 min OT. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:40. Rozhodcovia: Oskirko – Rovenský, Snášel. Diváci: 1028.

Tatranskí Vlci: Holzer – Šulák, Nedvěd, Chalupa, Duriš, Lintemer – Mráz, Sýkora, Malec – Mikyska, Bárta, Vlach – Belluš, Hrouda, Motejlek

Biele Medvede: Demčenko – Borodkin, Smolin, Vanin, Čisťjakov, Petrov, Demakov – Ničuškin, Osnovin, Filipov – Mosarov, Sevankajev, Mokin – Čerkasov, Jašin, Kordjukov – Vojnov, Tridčikov