Jozef Kožár Hokej

Strata bodov po smolnom zápase

V 8. kole 1. hokejovej ligy sa šláger hral na našom zimáku, keď na Spiš pricestovali vedúce Michalovce, ktoré doposiaľ neokúsili trpkosť prehry. Táto bilancia im vydržala aj po včerajšom stretnutí, aj keď si hostia včera body rozhodne nezaslúžili.

Ilustračný obrázok k článku Strata bodov po smolnom zápase

HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES – HK DUKLA MICHALOVCE 3 : 4 psn(2–0, 1–2, 0–1,0–0)

Góly: 5. Lukáš Novák (Filip Novák, Prokop), 16. Lukáš Novák (Filip Novák, Prokop), 21. Jánošík (Nitriansky, Smotrila) v pres. – 26. Fajčák (Šechný), 40. Šimčák (Palovčík), 45. Vorobel (Hrubý, Palovčík), rozhodujuci samostatny najazd premenil Zorvan Vylúčenia: 4:7 na 2 min. Presilovky: 1:0. Strely na bránu: 38:27 (11:4, 13:9, 11:7, 3:7). Rozhodovali: Štefik – Mráz, Farkaš, divákov: 381 Zostavy: Spiš.N.Ves: Lipovský – Vantroba, Nitriansky, Nádašdi, Džerenga, Malina, Horváth, Škrak, Vartovník – Jánošík, Vaic, Smotrila, Filip Novák, Prokop, Lukáš Novák, Krempaský, Klinga, Findura, Kohutiar, Gonda, Belluš Michalovce: Kurali – Žemba, Hrubý, Rusnák, Vorobel, Briják, Šeliga, Gavura – Kmiť, Šechný, Drotár, Fajčák, Palovčík, Čížek, Zorvan, Linet, Chovan, Wojtovič, Šimčák, Banovský Domáci hokejisti na súpera vlietli a po góloch skvele hrajúceho Lukáša Nováka viedli po 1. tretine 2–0. Svojou nápaditou hrou, plnou vtipnej kombinácie a výborného korčuľovania doslova v istých fázach nedávali súperovi puk a domáci diváci ich často odmeňovali potleskom na otvorenej scéne a komentmi, že v Spišskej sa konečne začína hrať hokej. Keď v 21. minúte zvýšil tečom Jánošík na 3–0 a po ňom hosťujúci gólman hokejkou zázračne vyrazil do prázdnej brány smerujúcu Smotrilovu strelu po ďalšej biliardovej akcii Spišiakov, nikto by na hostí nevsadil ani cent. Hokej je však šport, a tak po mnohých nevyužitých tutovkách domácich (Findura, F.Novák, Nádašdi..) hostia znížili Fajčákom a gólom do šatne aj Šimčákom na 3–2. V tretej tretine už bola hra vyrovnaná, na 3–3 upravil skúsený Vorobel, a keď kapitán domácich Vaic trafil z trestného strieľania v závere do žŕdky, šlo sa do predĺženia a následných nájazdov. V nich Michalovce uspeli 2–1.Nedá sa ešte opomenúť výkon mužov v pásikavých dresoch, ktorí svojimi podivnými verdiktmi neraz privádzali domácu arénu do varu.

Vladimír Klinga st.: „Začali sme dobre, viedli sme 3:0, potom sme sa pobláznili, hostia postupne hru vyrovnali a v samostatných nájazdoch boli úspešnejší, o čom rozhodla skúsenosť a umenie hráča. Nie je to len lotéria, ako sa často hovorí o tejto činnosti. Škoda nevyužitého trestného strieľania v závere zápasu, na druhej strane mali sme v predlžení šťastie po nevyužitých príležitostiach hostí.“

Miroslav Ihnačák: „Môžeme byť spokojní s výsledkom. Po prvej tretine to nevyzeralo tak, najmä keď sme dostali tretí gól a vzápätí mohlo byť 4:0. Hru sme postupne vyrovnali a nakoniec sme boli šťastnejší v samostatných nájazdoch.“