Spojenie kapely zo Spišskej a známej komičky vám vyčaruje úsmev: Song o zemiaku!

Novoveská kapela Smola a Hrušky a známa komička Petra Polnišová nahrali spoločný song, ktorý vám zaručene vyčaruje úsmev na tvári. Veď posúďte sami.

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku Spojenie kapely zo Spišskej a známej komičky vám vyčaruje úsmev: Song o zemiaku!
Zdroj: printscreen youtube

Spišskonovoveská kapela Smola a Hrušky oslavuje tento rok 20. výročie vzniku. Oslavy prebiehajú vo veľkom štýle a skupina okrem svojho veľkého turné po celom Slovensku, ktoré odštartovala vo štvrtok, vydala aj nový album pod názvom Čiernobiely, na ktorom spolupracovalo vyše 20 hostí.

Novinkou z práve spomínaného albumu je aj song, ktorý vznikol v spolupráci so známou slovenskou komičkou. „V pesničke Gruľa, hosťuje Petra Polnišová, ktorú obdivujem ako herečku aj komičku a zároveň ako človeka a veľkú profesionálku. Od prvého stretnutia po výsledok ubehli len asi dva týždne a hneď na začiatok mi povedala, že keď sa jej to nebude páčiť, tak do toho nejde. Dala si slúchadlá a po pol minúte jej vybehol úsmev na tvári a vravela, že sa je to páči a že je to krásny duet a úlet," prezradil frontman kapely Spoko Kramár.

Ten zároveň dodal, že všetko nahrali veľmi rýchlo a to aj napriek nie veľmi príjemným okolnostiam. Petra Polnišová podľa jeho slov napríklad bola dosť chorá, no zariadila si veci tak, že všetci boli spokojní. „Ani slovom sa neposťažovala a odviedla vrcholný profesionálny výkon, čo bolo pre celý tím inšpiratívne,“ opísal spoluprácu so známou umelkyňou Spoko Kramár.

Nás však zaujímalo, prečo vznikla práve pesnička o asi najznámejšej potravine všetkých Slovákov. „Sú pesničky o láske, nenávisti, práci či zábave, ale ešte som nepočul, aby niekto spieval o zemiaku. A tak som chcel túto krivdu napraviť a vzdať úctu tejto potravine, ktorá je základom jedálnička našej generácie a aj našich predkov,“ prezradil Spoko pre náš portál s tým, že tento ich milostný song má okrem funkcie zlepšovača nálady aj veľký odkaz v tom, že len spolu dokážeme prekonať nástrahy a prekážky každodenného života.

„Ďakujem Petre Polnišovej za jej talent, úžasnú profesionalitu a hlboký vklad do tohto duetu, kde ona, človek zo západu Slovenska, spieva prízvukom východniara,“ uzavrel spevák kapely Smola a Hrušky.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame