Spišská začína žiť trhovou atmosférou: Prípravy na udalosť roka sú v plnom prúde, FOTO

Už len niekoľko hodín nás delí od vypuknutia Spišských trhov. V meste už zavládol čulý pracovný ruch a prípravy na udalosť roka sú v plnom prúde. Prinášame foto.

Jana Buvalová

Neodmysliteľnou súčasťou leta a nášho mesta sú každoročné Spišské trhy. Tie odštartujú už zajtra, teda doslova o niekoľko hodín. Širšie centrum mesta sa tak premení na štyri dni na veľké trhovisko s viac ako 400 stánkami s rôznym tovarom a päťdesiatkou kolotočov a atrakcií, ktoré už zavítali do nášho mesta. 62. ročník Spišských trhov sa stane tento rok aj dejiskom natáčania celovečerného filmu s názvom Veronka.

Sú tu však i dôležité informácie, o ktorých je dobré vedieť vopred. So Spišskými trhmi totiž súvisia aj dopravné obmedzenia, s ktorými musíte rátať už od dnešného dňa, prípadne od štvrtka.

Okrem stánkov sa domáci aj návštevníci trhov môžu tešiť na obnovenú tradíciu a to fotenie s medveďom, ktorý sa opäť po rokoch stáva súčasťou tohto podujatia. Pripravené sú aj dve pódia a bohatý kultúrny program v ktorom vystúpi takmer 500 umelcov zo Slovenska i zo zahraničia.

Ako to vyzerá v centre mesta si môžete pozrieť prostredníctvom fotografií v našej galérií.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame