Oliver Buza Basketbal

Spišiačky potrápili košické anjelky

Basketbalový sviatok na Spiši sa odohral pred zaplnenými tribúnami. Spišiačky sa súpera zvučného mena vôbec nezľakli a začali pekne zostra.

Ilustračný obrázok k článku Spišiačky potrápili košické anjelky

Na rozohrávke predviedla priam rozprávkový výkon Jalčová, ktorá za 5 minút nastrieľala 11 bodov a Spišiačky viedli 16 : 8. Po následnom time – oute hostiek Košičanky zatlačili na novoveskú rozohrávačku a náskok sa začal scvrkávať. Domáce sa však zomkli, predviedli oduševnený výkon a polčas šokujúco vyhrali 36 : 34. Po veľkej prestávke vyšli na palubovku iné Košice. Anjelkám sa rozstrieľala skvelo hrajúca Piersonová, hostky pridali v obrane i útoku a už v 25. minúte vyhrávali o desať bodov 60 : 50. Novovešťankami to však neotriaslo, hnané zaplnenými tribúnami sa priblížili v štvrtej desaťminútovke na 6 bodov, Košice však bol prisilný súper. Záver si skúsene ustrážil a nakoniec zo Spiša odišiel s ťažko vybojovanou výhrou 73 : 55. Domáce sa však vôbec nemusia hanbiť, proti topfavoritovi odohrali výborný zápas a plná hala ich na konci odmenila búrlivým potleskom.

Dávid Demečko (tréner Sp. Novej Vsi) : „Proti obrovskému favoritovi sme odohrali veľmi dobrý zápas. S prvým polčasom musím byť spokojný, baby hrali výborne. V tretej desaťminútovke sa ale prejavili skúsenosti Košičaniek, my sme pomaly fyzicky odchádzali, predsa len až takú širokú lavičku nemáme. Do 38.minúty sme sa ešte držali, záver zahrali hostky výborne a zaslúžene zvíťazili. Hanbiť sa však rozhodne nemusíme, pevne verím, že tento výkon nám dodá potrebné sebavedomie a že tie najdôležitejšie zápasy vyhráme. Teší ma, že bola plná hala, snáď sme divákov nesklamali.“

ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves – Good Angels Košice 55 : 73 (21:18, 36:34, 47:57, 55:73)

ŠKBD Rücon: Jalčová 21, Stehlíková 13, Palušná 11, Babariková 4, Williamsová 1 (Krnjetinová 2, Zatloukalová 2, Petríková 1, Michulková 0). Tréner : D. Demečko

GOOD ANGELS: Piersonová 33, Kupčíková 8, Kulichová 8, Quigley 4, Bojovičová 2 (Krivačevičová 10, Lacyová 4, Hruščáková 2, Sverrisdottirová 2) Tréner : M.Kováčik TH: 9/6 – 15/10. Fauly: 16/15 5.faulov : 38.Stehlíková. Trojky : 3–1 Diváci: 1000 Rozhodovali: Gabara, Daňo, Mlynarčík Štvrtiny : 21:18, 15:16, 11:23, 8:16