Oliver Buza Basketbal

Ofenzívne predstavenie Rüconu. Ostrava dostala stovku

V ďalšom kole basketbalovej extraligy sa na Spiši predstavil jediný český tím pôsobiaci v našej extralige - SBŠ Ostrava.

Ilustračný obrázok k článku Ofenzívne predstavenie Rüconu. Ostrava dostala stovku

Hoci sa na Spiši stretli tabuľkoví súperi, na palubovke sa vôbec neodvíjal vyrovnaný basketbalový film. Spišiačky od úvodu zatlačili hostky do defenzívy a bod po bode zvyšovali svoj náskok. Prvý polčas bodov explodovala Williamsová a hlavne jej zásluhou šli Novovešťanky do kabíny s 20 bodovým náskokom 52 : 32. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Spišiačky naďalej pohodlne zvyšovali náskok, rozstrieľala sa Lásková a hoci v obrane i na doskoku riadne pokrivkávali, Ostrava ich nedonútila prepnúť na vyšší rýchlostný defenzívny stupeň. Presadzovali sa hlavne v útoku a nakoniec vypočuli volanie haly a v poslednej minúte Williamsová predsa len strelila vytúženú stovku. Novovešťanky nakoniec vyhrali 100 : 76, no ak chcú v Šamoríne uspieť, musia v obrane podať diametrálne odlišný výkon.

Dávid Demečko (tréner Sp.Novej Vsi) : „Myslím si, že v útoku sme dnes podali dobrý výkon, strelená stovka je toho najlepším dôkazom. Horšie to však bolo v obrane, dostať od Ostravy 76 bodov je pomerne dosť. Defenzíva je od začiatku naším najväčším problémom, v tréningovom procese jej budeme musieť venovať ešte viac pozornosti. V ďalšom kole cestujeme na horúcu šamorínsku palubovku a cesta k úspechu bude viesť len cez kvalitnú obranu. Som rád, že si dnes zahrali všetky baby. Dúfam, že v Šamoríne uspejeme.“

ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves – SBŠ Ostrava 100:76 (25:15, 52:32, 81:53, 100:76)

ŠKBD Rücon: Willimsová 21, Palušná 13, Babariková 8, Stehlíková 8, Petríková 5 (Lásková 20, Zatloukalová 11, Krnjetinová 7, Jurčišinová 4, Vajnerová 3). Tréner : D. Demečko

SBŠ: Mlynarovičová 16, Verliková 10, Barnetová 7, Pustejovská 7, Ondrejková 2 (Galvašová 13, Turčeková 10, Chomová 5, Motičáková 3, Močaryová 3). Tréner : M.Kamik TH: 28/19 – 39/28 . Fauly: 29/27 . 5 faulov: 30. Palušná (SNV), 40. Zatloukalová (SNV) TCH: 30 Palušná (SNV) Trojky : 5/4 . Diváci: 700. Rozhodovali : Bohucký, Daňo, Kiss Štvrtiny : 25:15, 27:17, 29:22, 19:23