Oliver Buza Basketbal

Nevydarená sezóna pokračuje

"Keď to nejde , tak to nejde..." spieva vo svojom hite akoby šitom na mieru spišskonovoveským športovcom, Zdenka Predná. Spišiaci si jednoducho tento rok pohnevali športových bohov, bez výnimky do jedného. Ako inak nazvať 4 nepremenené semi

…a bol to práve Nuber, ktorý od začiatku zápasu zamestnával najviac spišskú obranu. Pri Hornáde sa od úvodu hral tvrdý, obranný basketbal so všetkými atribútmi štvrtého zápasu play – off. Až v závere polčasu sa podarilo Spišiakom, poctivou obranou odskočiť hosťom a aj vďaka výbornému výkonu dua Baldovský, Moupegnou Boussiengue si do záverečnej desaťminútovky viezli 11 bodový náskok. V poslednej štvrtine však 4 minúty netrafili kôš, húževnatí hostia hru i skóre vyrovnali a priviedli duel do nervydrásajúcej koncovky. Tú rozuzlil už spomínaný Nuber, ktorý spolu so sirénou vsietil rozhodujúci kôš a ukončil tak domácim tohoročnú trochu rozpačitú sezónu. Výkonom však neoslnilo ani trio rozhodcov, ktorým dosť často zneli z píšťalok falošné tóny, ktoré zanechali na Spiši dosť horký dojem.

Štefan Bečarik (kapitán SNV) : "Všetci, čo videli, pochopia…Chceli sme, dreli sme, bojovali sme, vyššia moc(???) rozhodla. Asi takto k výkonu rozhodcov…I keď je pravdou, že sme na začiatku 4 štvrtiny nechali Vida nech nám strelí 3 trojky a potom ten záver…Je to smutné , nie sme zvyknutí takto skoro skončiť sezónu, ktorá bola taká zvláštna.Prehrali sme veľa zápasov na domácej palubovke, čo predtým nebývalo a vypadli už vo štvrťfinále. Uvidíme aké plány má do budúcej sezóny vedenie, ja osobne mám stále chuť za SNV hrať a bojovať.

Róbert Nuber (Nitra) : „Je paradoxom, že sme v tejto sezóne vyhrali tri zápasy na palubovke SNV, kde sa ťažko boduje. A aj preto si myslím, že sme zaslúžene postúpili. Dnes to bolo extrémne náročné a v závere sme mali šťastie.“

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Bemaco SPU Nitra 71:73 (19:21, 22:14, 20:15, 10:23) – konečný výsledok série: 1:3 Najviac bodov: Baldovský 23, Moupegnou Boussiengue 19, Baťka 10 – Nuber 21, Clemente 11, Žiak 10 TH: 24/23 – 12/10, fauly: 16 – 25, trojky: 4 – 9, rozhodovali: Brziak, Šarišský a R. Hlinka, 1100 divákov