Po štrnástom zápase tejto sezóny majú naši hokejisti konečne dôvod na úsmev. Východniarske derby dopadlo v náš prospech. Toľkoto gólov skončilo v bránke súpera.

Ilustračný obrázok k článku Nepriaznivá séria prehier konečne prerušená: Zvrat prišiel vo východniarskom derby

Po niekoľkých nie práve najlepších kolách spišskonovoveských hokejistov sa zdá, že svitá na lepšie časy. V piatok vycestovali zverenci Mariána Horvátha do Humenného, aby si v štrnástom kole prvej hokejovej ligy zmerali sily so súperom.

Spišiaci skórovali hneď v prvej tretine dvoma gólmi a náskok si udržali až do konca. Po tretinách (0:2, 0:0, 2:2) sa opäť mohli tešiť z víťazstva. Najbližší zápas nás čaká v stredu v Nových Zámkoch.

Góly: 43. Roháčik, 44. Podsedlý – 4. Hamráček, 15. Koky, 47. Smotrila, 49. Ištocy.

MHK Humenné – HK Spišská Nová Ves 2:4