Naši hokejisti vycestovali v 15.kole prvej hokejovej ligy do Nových Zámkov. Aj keď Novozámočania sú momentálne lídrom v tabuľke, stav zápasu nebol jasný do úplného konca. Rozhodli až samostatné nájazdy.

Ilustračný obrázok k článku Napínavá hokejová dráma s lídrom tabuľky: Všetko sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch

Napínavý zápas na ľade súperov odohrali naši hokejisti v stredu podvečer. Hoci v štvrtom kole sme s lídrami tabuľky utrpeli debakel, tentokrát sa zverenci trénera Mariána Horvátha so súperom poriadne popasovali a domov si odnášajú jeden bod.

V prvých dvoch tretinách mali navrch súperi, no v poslednej sme dokázali vyrovnať. A nakoniec rozhodli až samostatné nájazdy. Po tretinách a predĺžení (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0), tak rozhodol v nájazdoch súper vo svoj prospech. Najbližší zápas nás čaká v piatok s minuloročnými víťazmi – Detvou.

Góly: 10. Dubec, 12. Gutov, rozhodujúci nájazd Podstavek – 58. Púchovský, 60. Hrubý.

HC Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 3:2 pp a sn