Jozef Kožár Hokej

Mládežnícky hokej odštartoval sezónu

Majstrovskými zápasmi juniorov, dorastu a žiakov začala sezóna aj pre HK Spišská Nová Ves. Juniori doma jeden zápas prehrali a jeden vyhrali, dorastenci získali v Piešťanoch body, ale stratili v zápase v Dubnici. V 1. lige žiakov s Michalovcami strat

Výsledky: Extraliga juniorov:

Spišská Nová Ves – Skalica 2:7 (0:2,2:1,0:4), Klinga, Hamráček Spišská Nová Ves – Dukla Trenčín 2:0 (0:0,1:0,1:0), Gonda, Klinga

**Branislav Kohutiar – tréner SNV: **„ So Skalicou doma sme nezačali dobre a prehrávali sme už 0:2. V druhej tretine sme hru stiahli na tri útoky  a dokázali sme znížiť na rozdiel jedného gólu. Myslím, že konečný výsledok nie je odrazom dnešného zápasu.. Do tretej tretiny sme šli s tým, že musíme čo najskôr skórovať, ak chceme zvrátiť výsledok. Urobili sme hrubú chybu pri striedaní, keď sme hrali so šiestimi hráčmi na ľade. V oslabení sme potom inkasovali dva rýchle góly. Čakali sme od hráčov viac, ale bohužiaľ dnes vyhral súper, ktorý bol lepší v koncovke. My sme sa len ťažko presadzovali a navyše pohyb nebol od hráčov taký, aký by sme si predstavovali.
Zápas s Trenčínom bol diametrálne odlišný od včerajšieho zápasu so Skalicou.. Od prvej minúty sme hrali koncentrovane, nedopúšťali sme sa hrubých individuálnych  chýb v obrannej činnosti. Náš brankár si udržal čisté konto. Myslím, že sme si tri body zaslúžili. Druhý gól sme dali do prázdnej brány pri power play. Za predvedený výkon boli zaslúžené tri body.“.

Extraliga dorastu:

Piešťany – Spišská Nová Ves 6:7 (1:2,3:2,2:3), Zwick 2, Horváth, Chmeľ, Gajan, Ludányi, Garaj Dubnica – Spišská Nová Ves 7:1 (2:0,3:0,2:1)­, Kyčak

Martin Šiška, Mgr – tréner SNV: „Počas celého zápasu v Piešťanoch sme viedli, 3:1, 4:2, ale súper sa dokázal na nás dotiahnuť na 4:4. V záverečnej tretine sme mu opäť dokázali odskočiť na rozdiel troch gólov. Súper svojou húževnatosťou ešte dokázal tri sekundy pred koncom znížiť na 7:6. V globále hodnotím tento zápas ako skôr taký deviatacky, ako extraligový. Hralo sa z jednej strany na druhú , padalo veľmi veľa gólov. Čo sa týka obrany, to hodnotím z našej strany trochu slabšie. Budeme musieť na obrane popracovať
V Dubnici sa nám nedarilo v útoku, ale i v obrane. Súper nás predstihol vo všetkých herných činnostiach. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené“

**Športové hokejové triedy[/b

1.liga starších žiakov: U 15: Spišská Nová Ves – Michalovce 7:2 (1:2,4:0,2:0), Pavol 2, Vospálek, Karaffa, Picha, Kriustiaan, Horváth U 14: Michalovce – Spišská Nová Ves 3:2 (0:0,1:1,2:1), Soveľ , Rady

Ján Bednár – tréner SNV: „ V tomto stretnutí sa stretli dva vyrovnané družstvá. Od začiatku zápasu sme boli aktívni, snažili sa ohrozovať súperovho brankára, ale ten bol našou veľkou prekážkou. Buď sme slabo zakončili, alebo to zachránil domáci brankár. Naša snaha vyústila vo vedúci gól. Domáci pohrozili ojedinelými protiútokmi, ale tie boli nebezpečné, nakoľko naši brankári mali málo zásahov. Po dvoch vyrovnaných tretinách sme si v tretej časti nechali streliť dva góly. To bolo dostatočný náskok, ktorý sme len znížili. Na vyrovnanie nám nepomohla ani hra bez brankára.“

1. liga mladších žiakov:

U 13: Spišská Nová Ves – Michalovce 16:1 (4:0,7:0,5:1), Jendral 3, Ludánýi 3, Jakubec 2, Džugan 2, Maskaľová 2, Džerenga, Petruf, Čopian, Fridmanský

U 12: Michalovce – Spišská Nová Ves 1:8 (0:3,1:3,0:2), Novák 2, Gavalierová,Slivka, Takáč, Jakubec, Klempár , Šarišský