Oliver Buza Basketbal

MIZÉRIA POKRAČUJE

Spišskonovoveskí basketbalisti prehrali piaty zápas v rade.

Spišiaci poznačení sériou štyroch prehier za sebou vytiahli proti kríze zbrane tvrdšieho kalibru.Do zostavy sa po zranení ruky vrátil Baldovský a na palubovke sa objavila i nová akvizícia domácich americký špílmacher Darren Duncen. Kým sa však novovešťania rozohrali prehrávali po prvej štvrtine 18–25, hlavne vďaka výškovej i silovej prevahe baníkov pod košom. Do prestávky však manko zmazali a do kabín už odchádzali s trojbodovým vedením 43–40. I tretiu periódu zahrali Spišiaci solídne,postupne ušli hosťom až na 14 bodov,na víťazstvo však ani to nestačilo. Hornonitrania vedený skvelým Phillipsom trpezlivo sťahovali náskok, dve minúty pred koncom vyrovnali a v záverečnej dráme mali vo svojich rukách viac šťastia i basketbalového umenia a zo Spiša si odviezli oba body. Spišiaci opäť zlyhali v obrane, znovu nedotiahli dobre rozohraný zápas do úspešného konca v tabuľke sa prepadli už na 5.pozíciu.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BC Prievidza 87:92 (18:25, 25:15, 24:20, 20:32) Najviac bodov: Andrew Jones 19, Lošonský 17, D. Duncan, Jefferson a Baťka po 14 – Phillips 26, Vošlajer 14, Pelle 12 TH: 29/21 – 39/31, fauly: 32 – 29, trojky: 6 – 7, rozhodovali: Zubák, Kovalčík a Hricišin, 1000 divákov