Jozef Kožár Hokej

Konečne doma za tri body

Novoveskí hokejisti po čase opäť potešili svojich fanúšikov a v derby stretnutí s Prešovom po zodpovednom a disciplinovanom výkone zvíťazili 3-0. Pred reprezentačnou prestávkou ešte v piatok cestujú naši hráči na ťažký duel do Liptovského Mikuláša, ktorému majú čo vracať.

Ilustračný obrázok k článku Konečne doma za tri body

HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES – HC PREŠOV 07 s.r.o. 3 : 0

Hneď z prvého útoku dnes padol gól, Smotrila sa zmocnil puku v strednom pásme a odvážne vniknutie zakončil jedovatou strelou, ktorá si našla miesto medzi betónmi gólmana Fedora – 1 : 0. Po tomto zásahu sa rozpútal na ľade tvrdý boj o stredné pásmo, výborne takticky vedený z oboch strán. Pri málo vyložených šanciach, do ktorých sa hráči dostávali, spoľahlivo riešili situácie obaja brankári a tak nečudo, že stav vydžal nezmenený až do 46. minúty, kedy Findura šikovne tečoval strelu Džerengu a zvýšil na 2 : 0. Domáci tím víťazstvo pečatil o štyri minúty neskôr, kedy s chuťou hrajúci Smotrila ideálne našiel pred bránou kapitána Vaica, ktorý nekompromisne bekendom zavesil pod veko. Spišiaci nepredviedli síce dnes toľko okulahodiacich akcií ako zvyčajne, avšak výbornou celoplošnou hrou a disciplínou dnes Prešov skoro k ničomu nepustili.

Góly a asistencie : 1. Smotrila (Kohutiar, Vantroba), 46. Findura (Džerenga, F. Novák ), 50. Vaic (Smotrila , Vantroba)

HK Spišská Nová Ves: Lipovský – Vantroba, Horváth, Novák, Džerenga, Malina, Nitrianský, Vartovník – Kohutiar, Vaic, Smotrila, Novák, Prokop, Findura, Jánošík, Klinga, Belluš, Kirk, Krempaský

HC 07 Prešov: Fedor – Varga, Hopkovič, Hajduk, Kadlubiak, Školiak, Sabol, Loydl – Románek, Caban, Opatovský, Segla, Gavač, Kivader, Náhlik, Kubus, Schneider, Mikluš, Kubiš

Rozhodca: Jakubec Ľuboš, Farkaš Jozef, Tornay Juraj

Vylúčenia 5 – 5, využitie 1 – 0, strely na bránu 24 – 26.