Oliver Buza Basketbal

Galapredstaveniu Spišiakov proti majstrovi chýbala len stovka

Majster nemal na Spiši nárok! V 15. kole extraligy privítali naši basketbalisti Prievidzu a zdolali ju presvedčivo 96:82. Hostia môžu len zvoľneniu domácich v závere ďakovať, že neinkasovali stovku.

Ilustračný obrázok k článku Galapredstaveniu Spišiakov proti majstrovi chýbala len stovka

Zverenci Milana Černického vyhrali aj piaty domáci zápas v novembri a nebyť zaváhania na Interi, boli by v tomto mesiaci úplne stopercentní.Po úvodnej prestrelke z oboch strán sa Spišiaci do Prievidžanov strelecky zahryzli a od stavu 10:11 v 7. min vyhrali nasledujúci trojminútový úsek 16:0. Miestami exhibičné vystúpenie BK 04 AC LB pokračovalo aj v druhej štvrtine. V 16. min už svietilo na ukazovateli skóre 47:19 a hala bola na nohách. Dirigentom väčšiny úspešných akcií bol skvelý Američan Acker, ktorý súkal trojku za trojkou a spoluhráčom pripravoval pozície na efektné zapichnutia do koša. Celkovo zaznamenal 33 bodov a pridal aj 10 asistencií a 3 doskočené lopty. Až potom sa konečne dostali k slovu hostia a do veľkej prestávky stačili znížiť na 36:56. Približne dvadsaťbodový náskok si už domáci pohodlne strážili a sklamaní Prievidžania znížili na ,,prijateľný” 14-bodový rozdiel až v samom závere stretnutia.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BC Prievidza 96:82 (28:14, 28:22, 25:18, 15:28)

**

Najviac bodov: Acker 33 (5 trojok), Burke 24, Ulman 12 – Gause 17, Harris 15, Baťka 13 TH: 15/11 – 18/14, fauly: 21 – 19, trojky: 7 – 4, rozhodovali: Zubák, Lukáč a Karniš, 1200 divákov

Milan Černický (tréner Sp. Novej Vsi): ,,Mali sme veľmi dobrý nástup, ukázali sme aj niečo pre divákov, ale stale to bol otvorený zápas. Najmä preto, že Prievidza začala veľmi dobre a aktívne brániť. Museli sme teda vynaložiť ešte veľa síl, aby sme vyhrali. Vážim si veľké nasadenie hráčov, fanúšikom sa ten zápas musel páčiť. Čo sa týka Ackera, ak bude hrať tak ako dnes, bude to stačiť. Postupom času si súperi zrejme začnú na neho dávať väčší pozor, ale opäť ukázal svoju silu aj to, že vie hrať pre divákov.”