Jozef Kožár Hokej

Na svoj druhý prípravný zápas v tejto sezóne nastúpili naši hokejisti už aj s dvojicou posíl, ktorými sú odchovanci spišskonovoveského hokeja Ľubo VAIC a Miro VANTROBA. Nad odvekým rivalom z Liptova sme zvíťazili 4 - 2.

[color=#6600ff]­[size=14]HK Spišská Nová Ves [/size][/color]–[size=14] MHK 32 Liptovský Mikuláš [/size][size=14]4:2 (0:0, 2:1, 2:1)[/size]

Góly a asistencie: 29. Hamráček (Vaic, Vantroba), 37. Kohutiar (Hamrák), 46. Findura (Vaic), 50. Gonda (Džerenga) – 21. Bartík (Holiga), 53. Macík (Pawelský)

HK Spišská Nová Ves: Lizák – Vantroba, Nitrianský, Tonhauser, Gurčík, Džerenga, Horváth, Osuský – Findura, Vaic, Hamráček – Drozd, Klinga, Gonda – Kohutiar, Hamrák, Krempaský

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Palko – Holiga, Devečka, Mezovský, Galko, Janči, Sajko, Bača – Bártik, Paukovček, Macík – Kuric, Piatka, Poliaček – Kubáň, Matejka, Čáni – Kubovčik, Pawelský

Po oťukávačke v prvej tretine hostia udreli hneď zo šatne, keď sa v 21. minúte presadil Bartík. Spišiaci potom zvýšili úsilie a gólmi [color=#6600cc]­Hamráčka a Kohutiara[/color] otočili výsledok. V záverečnej tretine sa prejavilo, že naši hokejisti sú na ľade o dva týždne dlhšie a po skvelej prihrávke od [color=#6600cc]­Vaica[/color] zavesil pod veko [color=#6600cc]­Findura.[/color] V 50. minúte snaživo hrajúci [color=#6600ff]­Gonda[/color] sa dobre zorientoval pred Palkovou bránou a upravil na 4 :1. Hostia už len korigovali Macíkom na konečných 4:2.

Bezproblémová príprava

[blockquote]Zve­renci trénerskej dvojice Klinga – Horváth majú za sebou dva prípravné zápasy. „Zatiaľ sme spokojní s prípravou. Čo sa týka podmienok, nemá to chybu. Určite pomohol príchod Vaica s Vantrobom. Po príchode do tak mladého mužstva psychika mladíkov ide výrazne hore. Robíme s funkcionármi na tom, aby sme ešte získali dvoch troch starších skúsenejších hráčov,“ skonštatoval tréner HK Spišská Nová Ves Vladimír Klinga. [/blockquote]