Firma Helske chce začať v Spišskej budúci rok s výstavbou výrobných hál!

Spoločnosť Helske chce začať budúci rok v Spišskej s výstavbou výrobných hál. Výstavba by mala byť spustená začiatkom roka 2017.

Ilustračný obrázok k článku Firma Helske chce začať v Spišskej budúci rok s výstavbou výrobných hál!
Zdroj: Dnes24.sk

V rámci zhodnotenia celoročnej spolupráce medzi anglickou spoločnosťou Helske, s. r. o., so sídlom v Spišskej Novej Vsi, samosprávou a Technickou univerzitou v Košiciach na pôde univerzity odzneli informácie, že spoločnosť má schválené územné rozhodnutie na plánovanú výstavbu výrobných hál. Aktuálne prebiehajú prípravné práce na úpravu pozemkov pre plánovanú výstavbu.

Rozloha pozemkov je 10 000 štvorcových metrov, pričom sa presunulo už 13 600 ton zeminy. Výstavba výrobných hál a priestorov by mala byť spustená začiatkom roka 2017.

Spoločnosť uzavrela ešte v decembri 2015 memorandum o spolupráci s primátorom Spišskej Novej Vsi Jánom Volným, ktoré sa týkalo vytvorenia nových výrobných kapacít v meste. Spoločnosť sa ešte vlani dohodla aj na spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach, s ktorou mali podobné priority v oblasti vývoja udržateľných stavebných materiálov s ohľadom na životné prostredie.

Helske sa memorandom zaviazalo tiež rozšíriť výskum a vývoj v regióne a vytvoriť nové pracovné miesta, v tomto roku vytvorila 30 pracovných pozícií. Spoločnosť sa v miestnom priemyselnom parku zaoberá výrobou stavebného materiálu, konkrétne ide o výskum a vývoj omietkových zmesí a farieb s použitím nanotechnológie. Nové výrobné kapacity budú v budúcnosti rozvíjať a zdokonaľovať stavebné produkty v oblasti ekologických a úsporných technológií. Informovala o tom spoločnosť Helske.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto:ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame