Dovolenkári v Košickom kraji: Odkiaľ ich k nám prúdi po novom najviac?

Košický kraj je stále viac atraktívny pre domácich aj zahraničných turistov. Čo priniesli výsledky prieskumu za minulý rok? Čítajte ďalej.

Lenka Fedorová

Košický kraj má čo ponúknuť. Svedčia o tom aj výsledky prieskumu, ktorý v roku 2015 zrealizovala Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) spolu s informačnými centrami. Cieľom bolo zistiť profil a záujem domáceho a zahraničného návštevníka Košického kraja.

Do prieskumu sa zapojilo 12 informačných centier s celoročnou prevádzkou (Košice – Návštevnícke centrum a Regionálny informačný bod, Spišská Nová Ves, Michalovce, Rožňava, Dobšiná, Čerhov, Trebišov, Dobšinská ľadová jaskyňa, Veľké Kapušany a Malý Horeš) a 1 sezónne (Podlesok). V Tlačovej správe o tom informovala KOCR Košický kraj.

Návštevnosť vyššie uvedených informačných centier vrátane Mestského informačného centra v Košiciach dosiahla tento rok približne 54 000 návštev­níkov. Z toho dotazníky vyplnilo 3 342 respondentov. Oproti minulému roku kedy sa do dotazníkového prieskumu zapojilo 3 127 návštevníkov, ide o cca 7 % nárast.

Respondenti v dotazníku odpovedali na 11 otázok, ktoré sa týkali motívu ich návštevy, spôsobu, ako sa o danej destinácii dozvedeli, ako dlho sa plánujú v destinácii zdržať, čo sa im najviac, prípadne najmenej v kraji páčilo a v akom zariadení sú ubytovaní. Dotazníky boli spracované v 6 jazykoch.

Najviac zúčastnených respondentov bolo z domáceho prostredia. Najväčší nárast však bol zaznamenaný u maďarských návštevníkov (+108%), českých (+38%), nemeckých (+35%) a slovenských (+28%).

Najčastejším motívom návštevy košického kraja bola návšteva kultúrno-historických pamiatok (36%), ako aj dovolenka a oddych na horách (16%). Ako ďalej informovala Krajská organizácia cestovného ruchu, tento rok sa chcú zamerať na posilnenie marketingu na horách, čo v Košickom kraji znamená hlavne oblasť Slovenského raja.

Foto: Ilustračné

Môže vás zaujímať:

S turistami v Košiciach nie je nuda: Pobaviť vás môžu aj takýmito otázkami!

Zdroj: Dnes24.sk

Komentáre k článku