Oliver Buza Basketbal

Cassovia padla v tréningovom tempe

Po nepríjemnej prehre v Ružomberku prišiel na Spiš súper z opačného póla extraligovej tabuľky. Košická Cassovia Spišiačkám uškodiť nemala.

Ilustračný obrázok k článku Cassovia padla v tréningovom tempe

A ani nijako neuškodila. Hostky dali svoj prvý kôš až v piatej minúte no ten nijako nevyrušil spišskonovoveský basketbalový valec. Ten sa rozbiehal pomalšie, v prvej štvrtine dali domáce 19 bodov. V druhej desaťminútovke sa však rozbehol naplno. Strelecky začala excelovať Stehlíková, domáce výborne celoplošne bránili a dovolili Cassovii streliť v prvom polčase len 11 bodov. V tretej štvrtine si obe družstvá vybrali bodový time – out, no to už mali domáce 50 – bodový náskok a na ihrisku dominovali vo všetkých basketbalových činnostiach. V záverečnej časti si bodový rozdiel bezpečne ustrážili a slabučkú Cassoviu napokon zdolali 83 : 33. V spišsko­novoveskom drese sa už objavila i poľská posila Joanna Zalesiak.

Slávka Bučáková (asistentka trénera SNV) : „Dnešný zápas sme zvládli bez väčších problémov, i keď mám výhrady k tretej štvrtine, kedy sme sa uspokojili s výsledkom a išli výkonovo dole. Dá sa povedať, že sme si dobre zatrénovali pred ťažkým zápasom proti piešťanským čajkám v ktorom chceme uspieť. Poľka Zaliesaková je s nami krátko, potrebuje sa zžiť s babami i celým kolektívom. Ako na tom sme my aj ona nám ukáže zápas v Piešťanoch.“

ŠKBD Rucon Spišská Nová Ves – Cassovia Košice 83:33 (19:7, 50:11, 63:17)

ŠKBD Rucon : Stehlíková 19, Williamsová 15, Palušná 10, Babariková 8, Staneková 4. (Krnjetinová 10, Lásková 7, Zalesiaková 6, Zatloukalová 4, Jurčišinová 0). Tréner : D. Demečko

Cassovia: Timková 14, Kulcsarová 6, Filičková 4, Jašová 4, Oravcová 0. (Neubauerová 4, Migová 1, Nedorosčiková 0, Podišová 0, Mihaliková 0, Nedorosčiková 0). Tréner : J.Krajňák TH: 23/19 – 8/4 .** Fauly: 18/20 . Trojky : 6/5 . Diváci: 800. **Rozhodovali : Kovalčík, Perečinský, Lukáč Štvrtiny : 19:7, 31:4, 13:6, 20:16