Miroslav Pomajdík Basketbal

Basketbalisti Spišskej Novej Vsi cestovali do Handlovej. Obidve mužstvá boli po dvoch kolách bez víťazstva. Domáce družstvo chcelo odčiniť aj vysokú prehru so Svitom, kedy prehrali o 32 bodov. V úlohe favorita boli domáci basketbalisti.

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti sa predstavili v Handlovej: Rozhodla bodová smršť v druhom polčase

V úvodnej časti predvádzali mužstvá vyrovnané výkony, no mierne na vrch mala Handlová, ktorá si držala od Spišskej Novej Vsi 5 bodový odstup. Spišiaci sa dostali do vedenia v trinástej minúte ( 23:21 ). Do šatní však mužstvá odchádzali za vedenia domácich 35:33.

V druhom polčase to bol však úplne iný zápas. Baníci spustili na hostí taký nápor, že tí sa už nezmohli na väčší odpor a zápas tak mali až do konca pevne vo svojich rukách. Basketbalisti Spišskej Novej Vsi tak prehrali aj vo svojom treťom vystúpení a stále čakajú na svoje prvé víťazstvo.

MBK Handlová – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 85:57 (35:33)

Najviac bodov: Haviar 18, Mrviš 16, J. Vojtek 12 – Painter 14, Baldovský 9, Hovaňák, Bečarik po 7