Oliver Buza Basketbal

Spišiaci presvedčivo zdolali Handlovú

V 12.kole basketbalovej extraligy hostili spišskonovoveskí basketbalisti Handlovú a mali jej čo odplácať. V 3.kole totiž prehrali na palubovke svojho dnešného súpera 68 : 79.

Ilustračný obrázok k článku Spišiaci presvedčivo zdolali Handlovú

A basketbalovú pomstu vybavili Spišiaci pomerne rýchlo. Od úvodu nasadili slušné tempo s presnou streľbou z perimetra a prvú štvrtinu vyhrali 31 : 14. Hru Spišiakov opäť skvelo režíroval domáci rozohrávač Acker, pod košom kraľovala dvojica Burke, Mandič a hoci sa baníci hlavne zásluhou Vida s Golianom v druhej štvrtine „oklepali“, predsa len šli do kabín s poriadnym16 bodovým mankom 35 : 51. Zmenu nepriniesla ani tretia desaťminútovka. Sprvoti v nej vládli obrany, za 7 minút videli diváci 8 bodov (2 :6), následne však prišla spišská bodová lavína, ktorá definitívne pochovala akékoľvek nádeje hosťujúcich baníkov z Handlovej. V záverečnej štvrtine sa na palubovku postupne dostala celá Spišská Nová Ves a v exhibičnom tempe dokonale dokonala handlovskú skazu na Spiši. Hostia prehrali rozdielom triedy 63 : 92.

Vladimír Hovaňák (kapitán Sp.Novej Vsi) : „Chceli sme sa po neúspešnom zápase na Interi našim fanúšikom rehabilitovať a myslím si, že sa nám to podarilo. Snažili sme sa to mať od začiatku pod kontrolou a vďaka presnej streľbe sa nám to podarilo. Rýchlo sme odskočili hosťom na 20 bodov a hoci sme mali v druhej časti slabšie momenty, v závere tej tretej sme Handlovú definitívne zrazili na kolená. Dnes sme zahrali zodpovedne v obrane a výsledok sa dostavil.“